A A A

Modecom MC-300-85 – zasilacz oszczędzający energię

11 grudnia 2014, 07:40
Firma Modecom wprowadziła na rynek kolejny model zasilacza typu ATX – MC-300-85. Nowy zasilacz skierowany jest do osób, które szukają ekonomicznego w eksploatacji produktu do zasilenia zarówno domowych, jak i biurowych komputerów.
Modecom MC-300-85 – zasilacz oszczędzający energię

Najnowszy zasilacz MC-300-85 to wysokiej jakości produkt, który zgodny jest ze standardem Energy Star w wersji 5.0. Jedną z głównych cech tego produktu jest zastosowany układ aktywnego korektora współczynnika mocy (aktywne PFC). Układ ten m.in. odpowiada za korekcję przesunięć fazowych występujących podczas zmiany warunków obciążenia sieci elektrycznej. Dzięki temu zasilacz MC-300-85 może pochwalić się bardzo wysokim współczynnikiem, 85% współczynnikiem sprawności ( przy obciążeniu 50%). W praktyce oznacza to efektywne wykorzystanie mocy zasilacza, co użytkownik odczuje finansowo, płacąc mniejsze rachunki za prąd.

Najnowszy model zasilacza Modecom MC-300-85 ma moc 300 Watt, która wraz z doskonałym współczynnikiem sprawności sprawia, że może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w biurach, jak i gospodarstwach domowych. Zasilacz bardzo cicho pracuje, m.in. za sprawą 12 cm wentylatora z automatycznym system sterowania obrotami (AFC).

Za rozprowadzenie prądu pomiędzy poszczególne podzespoły odpowiada standardowy typ okablowania. Jego główną częścią stanowią dwa główne przewody zasilające: złącze ATX 24 pin oraz P4 12V.

Dodatkowo z zasilacza wychodzi wiązka przewodów do zasilania komponentów składająca się z: 3 x Serial ATA, 2 x 4-pin (HDD/ODD), 1 x 4-pin (FDD).

Sugerowana cena Modecom MC-300-85: 145 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto