A A A

Monitor z bezprzewodową ładowarką urządzeń mobilnych

29 lipca 2015, 14:30
Firma Samsung wprowadziła na rynek pierwszy na świecie monitor z funkcją bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Model SE3670 jest dostępny z ekranami o przekątnej 23,6 cala i 27 cali.
Monitor z bezprzewodową ładowarką urządzeń mobilnych

Funkcja ładowania w monitorze SE370 obsługuje wszystkie urządzenia mobilne, kompatybilne ze standardem ładowania bezprzewodowego Qi opracowanym przez Wireless Power Consortium (WPC). Qi to jeden z najpopularniejszych globalnych interfejsów ładowania bezprzewodowego.

Bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych

W celu optymalizacji funkcjonalności i wydajności pracy porty ładowania wbudowano w statyw monitora SE370. Wystarczy umieścić urządzenie mobilne w wyznaczonej okrągłej strefie podstawy monitora, aby proces ładowania, sygnalizowany diodą LED, rozpoczął się automatycznie.

Jako kompleksowe rozwiązanie Samsung SE370 eliminuje konieczność zakupu osobnej ładowarki bezprzewodowej i ustawiania jej na biurku, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i lepiej zagospodarować powierzchnię stanowiska pracy. W trakcie ładowania urządzenia mobilnego użytkownik może kontynuować pracę, co pomaga zwiększyć jej efektywność i sprawniej wykonywać poszczególne zadania.

Komfort pracy

Monitor Samsung SE370 został zaprojektowany pod kątem długotrwałej pracy przed ekranem komputera bez nadmiernego obciążania wzroku. Tryb oszczędzania wzroku zmniejsza szkodliwość oddziaływania niebieskiego światła na oczy i związane z tym zmęczenie poprzez monitorowanie i optymalizację jakości obrazu z uwzględnieniem warunków otoczenia. Kolejną funkcją zapobiegającą męczeniu się wzroku jest eliminacja migotania, które występuje w standardowych monitorach.

Komfort oglądania zapewnia również wysokowydajny panel typu Plane-to-Line-Switching (PLS). Technologia PLS umożliwia uzyskanie zoptymalizowanego kąta widzenia 178 stopni w pionie i w poziomie, a także doskonałej jakości obrazu z żywymi i wyraźnymi kolorami, o jasności 300 cd/m2.

Tryb dla graczy

Dzięki technologii FreeSync AMD monitor synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu z analogicznym parametrem karty graficznej AMD komputera, aby do minimum ograniczyć opóźnienia i zatrzymania obrazu, szczególnie niepożądane podczas gry i oglądania filmów.

Czas reakcji monitora, który w modelu SE370 wynosi 4 ms, umożliwia precyzyjne śledzenie błyskawicznie rozgrywających się scen bez efektu rozmycia i artefaktów, zaś specjalny tryb gier można szybko włączyć odpowiednim przyciskiem. W trybie tym monitor wykrywa zmiany sceny, koryguje zamazany obraz, wzmacnia kolory i reguluje kontrast, dzięki czemu akcja tocząca się na ekranie jest lepiej widoczna.

Efektywność energetyczna

Nowa funkcja Eco Saving Plus umożliwia korzystanie z monitora przy zmniejszonej jasności ekranu w celu poprawy efektywności energetycznej. Oprócz dwóch standardowych ustawień manualnych można wybrać ustawienie automatyczne, które obniża zużycie energii o około 10 procent (poprzez zmniejszenie luminescencji czarnych sekcji ekranu w czasie wyświetlania menu). Ponadto przednia część obudowy, podstawa oraz obwody elektryczne monitora nie zawierają PCV, co ogranicza oddziaływanie urządzenia na środowisko.

SE370 jest przyjazny dla środowiska, a dzięki nowoczesnej estetyce doskonale prezentuje się w domu i w biurze. Wyjątkowo wąska ramka i półprzezroczyste niebieskie wykończenie wszystkich czterech krawędzi podkreślają smukłość białej błyszczącej obudowy. Kolorowe akcenty i podstawa w kształcie litery T współgrają z wyrazistą stylistyką i minimalistycznym wykończeniem.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto