A A A

Monitoring przez smartfon

30 września 2011, 09:52
Monitoring przez smartfon

LevelOne - niemiecki producent kamer IP i rozwiązań sieciowych wprowadził na rynek polski rejestrator video przeznaczony do monitoringu.

LevelOne NVR-0104 to prosty rejestrator, który może współpracować z 4 kamerami IP i przeznaczony jest do monitoringu domu, sklepu czy małej firmy. Urządzenie jest kompatybilne z kamerami LevelOne, a także z większością dostępnych na rynku kamer IP między innymi SONY, Canon, Toshiba, Sanyo. Aby korzystać z rejestratora LevelOne nie potrzeba dodatkowego oprogramowania czy sprzętu. Wystarczy podłączyć sprzęt do sieci LAN i za pomocą kilku kliknięć urządzenie samo wyszuka i podłączy kamery IP.

Dzięki zastosowaniu kompresji MPEG-4/MJPEG/H.264, rejestrator pozwala na wykorzystanie pełnych możliwości kamer IP pracujących w wysokich rozdzielczościach. Użytkownik ma dostęp do podglądu na żywo oraz funkcji odtwarzania nagranego materiału przez Internet lub telefon 3G (iPhone/ Blackberry/WinMobile 6.5/ Symbiam S60). Jest to wygodne rozwiązanie np. dla właścicieli sklepów, którzy chcą widzieć co się dzieje, podczas ich nieobecności.

Dodatkowym rozwiązaniem, które zastosowano w video rejestratorze LevelOne jest funkcja e-map. Użytkownik może wykorzystać mapy Google lub wczytać plan pomieszczenia do NVR-0104. Kilka kliknięć i można w łatwy sposób zaznaczyć miejsca instalacji kamer na mapie. W przypadku zarejestrowania jakiegoś zdarzenia system pokaże na mapie, przy której kamerze miało ono miejsce. Dzięki temu można szybko zareagować odpowiednio do sytuacji.

Wraz z urządzeniem NVR-0104 dostarczane jest darmowe oprogramowanie pozwalające na zarządzanie nawet 16 rejestratorami jednocześnie. Można również łączyć rejestratory obsługujące różną ilość kamer (4/8/16 kanałowe). W rezultacie można zarządzać nawet 256 kamerami jednocześnie.

Sprzęt jest objęty 2 letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora – Impakt, wynosi 1699 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto