A A A

Monitory AOC z technologiami chroniącymi wzrok

19 grudnia 2014, 14:30
Producent monitorów komputerowych – firma AOC – przedstawia dwa modele stworzone z myślą o ochronie wzroku użytkowników spędzających wiele godzin przed ekranem - 21,5-calowy E2276VWM6 oraz 23,6-calowy E2476VMW6.
Monitory AOC z technologiami chroniącymi wzrok

Badania wykazują, że długotrwałe wystawienie na niebieskie światło wyświetlaczy urządzeń elektronicznych niekorzystnie wpływa na siatkówkę oka, co może prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej. Choroba ta objawia się pogorszeniem lub utratą widzenia centralnego. W przeszłości by ograniczyć emisję niebieskiego światła w ekranach stosowano specjalne oprogramowanie lub okulary i filtry. Jednak rozwiązania te obniżały wierność odwzorowania barw.

Nowe monitory AOC Anti-Blue Light zostały wyposażone w technologię zwiększającą długość szkodliwych fal światła 450 nm do bezpieczniejszej wartości 460 nm. Pozwala to zredukować emisję niekorzystnego niebieskiego światła o ponad 90%, zachowując zarazem wierne odwzorowanie barw.

W prezentowanych modelach wyeliminowany został efekt migotania obrazu, co zmniejsza zmęczenie oczu. Migotanie obrazu objawia się w postaci błysków mających miejsce gdy kontroler podświetlenia LED dostosowuje poziom jasności podczas odświeżania.

E2276VWM6 oraz E2476VMWH wykorzystują matryce o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Matryce obu monitorów cechują się także krótkimi czasami reakcji wynoszącymi kolejno 2 i 1 milisekundę.

Użytkowników urządzeń z systemem Android zainteresuje wbudowany port HDMI MHL 2.0. Pozwala ona na wyświetlanie na monitorze obrazu ze smartfona lub tabletu jednocześnie ładując jego baterię.

Sugerowane ceny monitorów AOC E2276VWM6 oraz E2476VMWH wynoszą kolejno 669 PLN i 585 PLN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
20 grudnia 2014, 03:06
Pomijając fakt tego, że szkodliwość ekranów LCD, oczywiście odpowiednio ustawionych, jest strasznie mała. Z własnego doświadczenia, spędzając znaczną większość czasu przed monitorem, moja wada wzroku przez ostatnie 10 lat w ogóle się nie zmieniła.
koneton
koneton
19 grudnia 2014, 15:39
Znacznie lepiej nie spędzać tyle czasu przed monitorem.
dawidsab
dawidsab
19 grudnia 2014, 15:29
Witam! Moim zdaniem w dzisiejszych czasach każdy monitor każdego producenta (m.in.: "LG", "Asus", "Acer", "Dell", "Toshiba", "Samsung", itp.) powinien być wyposażony w technologie chroniące wzrok. I to nie tylko modele >20 cali, ale te 17 - 19-calowe także ;).
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto