A A A

Mozilla Firefox 8.0

9 listopada 2011, 10:01
Mozilla Firefox 8.0

Dziś Mozilla wydała aktualizację Firefoxa na platformy Windows, Mac, Linux oraz Android. Wydanie to zawiera nowe funkcje ułatwiające przeglądanie Sieci oraz daje użytkownikom i deweloperom większą kontrolę nad tym, jak korzystają z Internetu.

Najważniejszą zmianą w nowej wersji przeglądarki jest bez wątpienia opcja Twitter Search, umożliwiająca bezpośrednie wyszukiwanie informacji, tematów dyskusji, tagów oraz nazw użytkowników na Twitterze. Twitter Search jest już dostępny w angielskiej, portugalskiej, słoweńskiej i japońskiej wersji językowej Firefoksa. Dostępność w innych językach zaplanowano na przyszłe wydania. Nowy Firefox umożliwia też wczytywanie kart na żądanie, dzięki czemu przywracanie okien z wieloma otwartymi kartami odbywa się znacznie szybciej. Opcję tę można włączyć w menu, w Opcjach/Preferencjach Firefoksa, na karcie Główne.

Czasami po pobraniu oprogramowania zewnętrznych producentów, użytkownicy z zaskoczeniem odkrywają, że bez proszenia o ich zgodę w przeglądarce zainstalowano również dodatek. Mozilla uważa, że to użytkownik powinien mieć kontrolę nad instalowanymi dodatkami, tak więc dodatki od zewnętrznych twórców, zainstalowane bez pozwolenia, są automatycznie wyłączane. W ten sposób użytkownik może wybrać te rozszerzenia, które faktycznie chce zatrzymać.

Wersja 8.0 przeglądarki wspiera też technologie Cross-Origin-Resource-Sharing (CORS), która umożliwia deweloperom bezpieczne wczytywanie tekstur WebGL z innych domen. Aby zobaczyć, jak w praktyce wygląda technologia WebGL, wystarczy odwiedzić Google MapsGL i obejrzeć mapy 3D w przeglądarce Firefox.

Nową wersję przeglądarki Mozilla Firefox 8.0, można ściągnąć ze strony producenta lub z działu „programy” na naszym portalu.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto