A A A

Mozilla Firefox pozwoli zablokować powiadomienia

3 kwietnia 2019, 13:40
Mozilla opracowuje nowy system wyświetlania powiadomień w przeglądarce Firefox. Kolejna wersja programu może zaoferować użytkownikom nowe możliwości konfiguracji.
Mozilla Firefox pozwoli zablokować powiadomienia


Mozilla przeanalizowała strony internetowe oraz zachowanie użytkowników, które związane jest bezpośrednio z powiadomieniami w przeglądarce. Okazuje się, że prośbę o wyświetlanie powiadomień akceptuje jedynie 3 procent wszystkich użytkowników. Zachowanie jest jednak różne w zależności prośby o dostęp do danej funkcji: internauci najchętniej zgadzają się na wykorzystanie mikrofonu w danej witrynie.

Nowy system w przeglądarce Firefox ma zadbać o automatyczne blokowanie powiadomień zgodnie z interakcją użytkownika z witryną. Jeśli osoba nie podejmie konkretnych kroków, wtedy też powiadomienia w przeglądarce będą się wyświetlały.

Nowa opcja trafi do Mozilli Firefox od wersji 68.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto