A A A

Mozilla kończy wspierać Windows XP i Vista

6 października 2017, 14:30
Windows XP i Vista to systemy, które nie są już wspierane przez wielu deweloperów. Mozilla to tak naprawdę jedna z nielicznych firm, które wciąż interesują się tymi platformami, udostępniając aktualizacje bezpieczeństwa. Wkrótce ma się to jednak zmienić.
Mozilla kończy wspierać Windows XP i Vista

Firma zapowiedziała już kiedy oficjalnie zakończy wsparcie. Stanie się to w czerwcu 2018 roku. Później, korzystanie z popularnej przeglądarki Firefox będzie wiązało się z wieloma niedogodnościami, a w tym znacznie obniżonym bezpieczeństwem. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest aktualizacja systemu.

Przypomnijmy, że 8 kwietnia minęły trzy lata, od kiedy Microsoft zakończył wsparcie dla systemu Windows XP. Tymczasem, mimo braku aktualizacji i poprawek znoszących kolejne wykrywane luki bezpieczeństwa z "martwego" systemu operacyjnego wciąż korzystają miliony użytkowników.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
9 października 2017, 08:36
Firefox to open source, więc koniec wsparcia Mozilli nie oznacza końca wsparcia dla tych systemów. Zawsze może się znaleźć grupa chętnych do utrzymywania go dalej przy życiu.
dawidsab
dawidsab
6 października 2017, 16:33
Witam! To ciekawe, gdyż dziś czytałem artykuł "Odwlekana egzekucja: Firefox na XP pożyje dłużej niż myśleliśmy". Źródła nie mogę podać, żeby nie zostać posądzonym o linkowanie do konkurencyjnych portali, ale... News miał dzisiejszą datę, więc... Ktoś tu rozmija się z prawdą :jezor: .
Najnowsze aktualności


Aktywny Kabel Optyczny HDMI
23 kwietnia 2019
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego...

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto