A A A

Mozilla kończy wspierać Windows XP i Vista

6 października 2017, 14:30
Windows XP i Vista to systemy, które nie są już wspierane przez wielu deweloperów. Mozilla to tak naprawdę jedna z nielicznych firm, które wciąż interesują się tymi platformami, udostępniając aktualizacje bezpieczeństwa. Wkrótce ma się to jednak zmienić.
Mozilla kończy wspierać Windows XP i Vista

Firma zapowiedziała już kiedy oficjalnie zakończy wsparcie. Stanie się to w czerwcu 2018 roku. Później, korzystanie z popularnej przeglądarki Firefox będzie wiązało się z wieloma niedogodnościami, a w tym znacznie obniżonym bezpieczeństwem. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest aktualizacja systemu.

Przypomnijmy, że 8 kwietnia minęły trzy lata, od kiedy Microsoft zakończył wsparcie dla systemu Windows XP. Tymczasem, mimo braku aktualizacji i poprawek znoszących kolejne wykrywane luki bezpieczeństwa z "martwego" systemu operacyjnego wciąż korzystają miliony użytkowników.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
9 października 2017, 08:36
Firefox to open source, więc koniec wsparcia Mozilli nie oznacza końca wsparcia dla tych systemów. Zawsze może się znaleźć grupa chętnych do utrzymywania go dalej przy życiu.
avatar
~Anonim
6 października 2017, 16:33
Witam! To ciekawe, gdyż dziś czytałem artykuł "Odwlekana egzekucja: Firefox na XP pożyje dłużej niż myśleliśmy". Źródła nie mogę podać, żeby nie zostać posądzonym o linkowanie do konkurencyjnych portali, ale... News miał dzisiejszą datę, więc... Ktoś tu rozmija się z prawdą :jezor: .
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto