A A A

Mozilla nieodwracalnie zablokuje obsługę FTP w Firefoksie 90

9 lipca 2021, 16:00
Nowa wersja przeglądarki nie będzie wspierać już protokołu FTP w żaden sposób.
Mozilla nieodwracalnie zablokuje obsługę FTP w Firefoksie 90

Najwyższa pora

Użytkownicy Firefoksa już wkrótce będą mogli pobrać nową wersję przeglądarki, tym razem oznaczoną numerem 90. Na liście zmian pojawiło się kilka nowych funkcji (m.in. zarządzanie kartami zapamiętanymi w ramach konta Firefoksa albo poprawki w interfejsie), ale najistotniejsza jest całkowita rezygnacja z obsługi protokołu FTP. Fundacja poszła zatem w ślady Google’a, który już dawno wyłączył jego obsługę w Chromie.

 

Tym razem nieodwracalnie

Ostateczna rezygnacja ze standardu File Transfer Protocol wynika z faktu że jest on po prostu przestarzały, a z jego użytkowaniem wiąże się zbyt dużo zagrożeń. W praktyce wsparcie dla protokołu zostało wycofane już w wersji 88, browsera – wtedy jednak Mozilla pozwalała jeszcze je przywrócić za pomocą odpowiedniej flagi w ustawieniach.

Zmiany długo zresztą opóźniano, tłumacząc to pandemią. Po drodze Mozilla zdążyła jeszcze przepisać cały kod przeglądarki na Androida. Po zainstalowaniu Firefoksa 90, obsługa FTP zostanie wyłączona nieodwracalnie – tym razem programiści całkowicie usunęli ją z kodu aplikacji.

fot. Mozilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto