A A A

Mozilla poprawia Firefoksa na iOS-a

27 lipca 2016, 14:50
Mozilla zmodyfikowała swoją przeglądarkę w wersji dla systemu iOS. Głównym architektem zmian został... stażysta z działu Firefox na iOS-a, Tyler Lacroix, dołożył w tym miesiącu wszelkich starań, aby Firefox działał jeszcze szybciej.
Mozilla poprawia Firefoksa na iOS-a

W testach najnowszej wersji Firefoksa zauważono aż 40-procentowe obniżenie zużycia CPU i do 30 proc. mniejszego zużycia pamięci. Oznacza to, że użytkownicy mogą szybciej przeglądać strony, jednocześnie oszczędzając baterię. Oczywiście urządzenia i ludzie są różni, więc wyniki mogą być inne, ale i tak nie możemy się doczekać, aż sami dzisiaj sprawdzicie wszystkie zmiany.

Do Firefoksa na iOS-a dodano zestaw najpopularniejszych wyszukiwarek, ale użytkownicy mogą również przeszukać inne strony bezpośrednio z paska adresu.

Nowe menu dla łatwiejszego przeglądania

Nawigacja w przeglądarkach na iOS-a jest dużym problemem dla tych, którzy oczekują takiego samego doświadczenia jak przy korzystaniu z komputera lub laptopa. Firefox na iOS-a został wyposażony w nowe menu na pasku narzędzi, które pozwala na łatwiejszą nawigację i szybki dostęp do często używanych funkcji - od dodania zakładki do znalezienia tekstu na stronie.Odzyskaj zamknięte karty i szybko przechodź między tymi otwartymi

Karty w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych są trudne w użytkowaniu. Ciężko je zobaczyć, zarządzać nimi, a przez przypadkowe kliknięcie można je całkowicie utracić. W nowej wersji Firefoksa na iOS-a można łatwo odzyskać zamknięte karty i przechodzić między tymi otwartymi.

Powrót do strony startowej jednym kliknięciem

Prawie każdy ma stronę, którą otwiera jako pierwszą i często do niej wraca. Od teraz użytkownicy mogą dopasować Firefoksa na iOS-a do swoich potrzeb i dodać ulubioną stronę jako stronę startową. Otworzy się ona natychmiast po stuknięciu przycisku strony startowej.

 

 

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto