A A A

Mozilla uruchamia VPN

16 lipca 2020, 09:30
Internauci z kilku krajów mogą skorzystać z wirtualnej sieci prywatnej zbudowanej przez Fundację Mozilla na bazie serwerów firmy Mullvad.
Mozilla uruchamia VPN

Mozilla VPN

Przedstawiciele Fundacji Mozilla poinformowali o oficjalnym starcie usługi Mozilla VPN. W wirtualnych sieciach prywatnych (VPN, Virtual Private Network) tworzone są szyfrowane, odporne na podsłuch „tunele" między komputerem użytkownika a dostawcą usługi VPN, co pozwala ukryć aktywność osoby łączącej się z internetem, a także jej numer IP.

 

Na początek kilka krajów

Testy usługi VPN rozpoczęły się w ubiegłym roku. Obecnie są one oferowane internautom ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Malezji i Nowej Zelandii za 4,99 dolara miesięcznie. Za cenę tę można podłączyć do sieci 5 urządzeń równocześnie.

Mozilla zapowiada, że jesienią br. usługi wirtualnej sieci prywatnej zostaną rozszerzone na kolejne kraje. Sama sieć VPN została zbudowana na bazie serwerów szwedzkiej firmy Mullvad, która nie prowadzi dzienników aktywności internautów. Połączenia są nawiązywane z wykorzystaniem protokołu WireGuard.

Aby skorzystać z usługi, należy zainstalować oprogramowanie klienckie przygotowane na razie w wersjach dla systemów Windows i Android. Edycje dla Linuksa i iOS-a mają się pojawić niebawem.

fot. Mozilla


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto