A A A

Można już prowadzić wideorozmowy przez Telegram

17 sierpnia 2020, 08:30
Z okazji siódmych urodzin Telegrama, wprowadzono do niego aktualizację – Telegram Video Calls.
Można już prowadzić wideorozmowy przez Telegram

Wyczekiwana funkcja apki

Do tej pory w aplikacji Telegram, która cieszy się nieustannie rosnącą popularnością, brakowało bardzo ważnej opcji – połączeń wideo. Jeszcze parę miesięcy temu twórcy apki testowali taką możliwość w wersji beta. Z okazji siódmych "urodzin" programu, postanowili funkcję wprowadzić globalnie, zarówno dla użytkowników systemu Android, jak i iOS.

 

Połączenia wideo

Szyfrowane wiadomości i duże bezpieczeństwo danych to dla użytkowników za mało. Regularnie pojawiały się komentarze i prośby odnośnie Telegrama, aby dodać do niego funkcję prowadzenia prywatnych rozmów z użyciem kamerki.

Twórcy aplikacji przychylili się w końcu do tych próśb i wprowadzili wideorozmowy w systemie jeden na jeden. Grupowe konwersacje z użyciem kamerki również mają się pojawić w komunikatorze. Twórcy apki zapowiadają wprowadzenie tej funkcji jeszcze w tym roku.

 

Dzwoń i patrz

Aby skorzystać z nowej opcji rozmowy w Telegramie, wystarczy wejść na profil wybranego kontaktu i kliknąć ikonkę wideo. Jeśli połączenie zostanie zaakceptowane przez rozmówcę, będzie można prowadzić konwersację w trybie pełnoekranowym lub zminimalizować rozmowę i przeglądać w tym czasie inne zasoby aplikacji. Wideorozmowy mają być objęte pełnym szyfrowaniem end-to-end.

fot. Telegram


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto