A A A

Można już prowadzić wideorozmowy przez Telegram

17 sierpnia 2020, 08:30
Z okazji siódmych urodzin Telegrama, wprowadzono do niego aktualizację – Telegram Video Calls.
Można już prowadzić wideorozmowy przez Telegram

Wyczekiwana funkcja apki

Do tej pory w aplikacji Telegram, która cieszy się nieustannie rosnącą popularnością, brakowało bardzo ważnej opcji – połączeń wideo. Jeszcze parę miesięcy temu twórcy apki testowali taką możliwość w wersji beta. Z okazji siódmych "urodzin" programu, postanowili funkcję wprowadzić globalnie, zarówno dla użytkowników systemu Android, jak i iOS.

 

Połączenia wideo

Szyfrowane wiadomości i duże bezpieczeństwo danych to dla użytkowników za mało. Regularnie pojawiały się komentarze i prośby odnośnie Telegrama, aby dodać do niego funkcję prowadzenia prywatnych rozmów z użyciem kamerki.

Twórcy aplikacji przychylili się w końcu do tych próśb i wprowadzili wideorozmowy w systemie jeden na jeden. Grupowe konwersacje z użyciem kamerki również mają się pojawić w komunikatorze. Twórcy apki zapowiadają wprowadzenie tej funkcji jeszcze w tym roku.

 

Dzwoń i patrz

Aby skorzystać z nowej opcji rozmowy w Telegramie, wystarczy wejść na profil wybranego kontaktu i kliknąć ikonkę wideo. Jeśli połączenie zostanie zaakceptowane przez rozmówcę, będzie można prowadzić konwersację w trybie pełnoekranowym lub zminimalizować rozmowę i przeglądać w tym czasie inne zasoby aplikacji. Wideorozmowy mają być objęte pełnym szyfrowaniem end-to-end.

fot. Telegram


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto