A A A

Multimedialne monstrum od Smooth Creations

12 listopada 2008, 12:29
Multimedialne monstrum od Smooth Creations

Smooth HD Cinema to nowy produkt znanej ze swoich superwydajnych, ręcznie zdobionych pecetów firmy Smooth Creations. Sygnowany logo grupy Linkin Park komputer w obudowie typu HTPC (Home Theater PC) przyćmiewa wydajnością i bogatym wyposażeniem pozostałe komputery w ofercie firmy.

Sercem komputera Smooth HD Cinema jest procesor Intel Quad Core 9770. Za generowanie grafiki odpowiedzialne są dwie karty graficzne BFG GeForce 280 GTX pracujące w trybie SLI. Potencjalni nabywcy nie będą mogli narzekać na brak pamięci RAM. Komputer wyposażono w markowe moduły firmy G.Skill o łącznej pojemności aż 8 GB. Również na pliki użytkownika nie powinno zabraknąć miejsca za sprawą wielu dysków SATA firmy Western Digital – łączna pojemność podsystemu dyskowego wynosi, bagatela, 10 TB (dziesięć terabajtów). Konfigurację wewnętrzną uzupełniają dwie nagrywarki Blu-ray firmy LiteOn.

Ponieważ mowa o komputerze multimedialnym, pełniącym także rolę domowego kina, nie mogło zabraknąć wbudowanego tunera TV ATI 650 PCI-E. Sama obudowa komputera (model Silverstone LC 18 HTPC) ma wbudowany wyświetlacz LCD, a energii dostarcza zamontowany w obudowie zasilacz Silverstone o mocy 1 kW.

Oczywiście niewielki monitor LCD zintegrowany w obudowie komputera to stanowczo za mało jak na wymogi kina domowego, ale bez obaw – specjaliści z Smooth Creations stanęli na wysokości zadania, oferując komputer w zestawie z 50-calowym, plazmowym monitorem HDTV oraz audiofilskimi głośnikami z certyfikatem THX amerykańskiej firmy Klipsch. Zestaw wyceniono na "jedyne" 19 975 dolarów.

Źródło: Bit-tech.net, Techconnect, Smooth Creations


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto