A A A

Musisz założyć konto na Facebooku, aby korzystać z Messengera

30 grudnia 2019, 13:50
Facebook zmienił zasady gry i wymaga rejestracji w portalu do korzystania z komunikatora.
Musisz założyć konto na Facebooku, aby korzystać z Messengera

Facebook bez uprzedzenia zmienił regulamin i nie pozwala już użytkownikom korzystać z Messengera wyłącznie za pomocą udostępnienia numeru telefonu. Aby móc dalej używać komunikatora, należy zarejestrować się w portalu społecznościowym. W innym przypadku usługa zostanie wyłączona i nie będziemy już mogli kontaktować się ze znajomymi za pośrednictwem Messengera. Dla większości użytkowników nic się nie zmieni, bo i tak mieli już założone konto na Facebooku, jednak część z nich korzystała z faktu, że nie musi go posiadać, aby rozmawiać przez fejsbukowy komunikator.

Przyczyną takiego ruchu jest prawdopodobnie zapowiadana integracja kilku platform i komunikatorów, które są w posiadaniu koncernu Zuckerberga, tj. Instagrama, WhatsAppa i Facebooka właśnie. Kodowanie przesyłanych za pomocą tych aplikacji wiadomości ma zostać ujednolicone, a konta sprzężone. Zuckerberg argumentował takie kroki stwierdzeniem, że społeczność korzystająca z aplikacji, którymi zarządza koncern, powinna mieć łatwy dostęp do komunikowania się ze znajomymi za pomocą wszystkich tych programów bez przełączania się między aplikacjami lub konieczności instalowania wszystkich. Zapowiadał także, że możliwe będzie wysyłanie w ten sposób SMS-ów.

Być może więc w przyszłości, posiadając tylko konto na Facebooku, będzie można kontaktować się ze znajomymi, którzy korzystają wyłącznie z Instagrama, to jednak nie zostało jednoznacznie określone.

fot. Facebook


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto