A A A

Muzyki ze Spotify słucha prawie 300 mln osób

30 lipca 2020, 08:40
Nie wszyscy korzystają z serwisu za darmo. Wielu użytkowników zdecydowało się na abonament premium.
Muzyki ze Spotify słucha prawie 300 mln osób

Spółka Spotify Technology pokazała kwartalny raport finansowy.

„Nasza firma osiągnęła dobre wyniki w 2. kwartale i podtrzymuje ten trend pomimo ciągłej niepewności związanej z pandemią Covid-19" – napisano w liście do akcjonariuszy.

 

Więcej użytkowników i większe straty

Przychody Spotify Technology osiągnęły 2,22 mld dolarów, co oznacza wzrost o 13% rok do roku. Większa była jednak również strata firmy: wyniosła ona 417,76 mln dolarów (wobec 89 mln dolarów rok wcześniej). Szefowie Spotify twierdzą, że wynika to z kosztów socjalnych: były one o 148 mln dolarów wyższe, niż oczekiwali. Złożyły się na to pensje i świadczenia pracownicze (w tym wynagrodzenia w postaci akcji, które przedsiębiorstwo musi wypłacać w różnych krajach).

Co miesiąc z platformy Spotify korzysta średnio 299 mln użytkowników, czyli o 29% więcej niż przed rokiem; w 2. kwartale br. liczba użytkowników wzrosła o 13 mln. Abonament premium opłaca co miesiąc ok. 138 mln osób, spośród których 8 mln to nowi subskrybenci.

Pandemia koronawirusa przełożyła się na przejściowe zmniejszenie zainteresowania usługami streamingowymi. Obecnie Spotify informuje, że poza Ameryką Łacińską czas spędzany przy słuchaniu muzyki i innych strumieniowanych materiałów wrócił do poziomu sprzed epidemii.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto