A A A

MyHeritage ożywia zdjęcia

1 marca 2021, 10:40
Nowa funkcja serwisu genealogicznego pozwala animować twarze na archiwalnych fotografiach.
MyHeritage ożywia zdjęcia

Posłuchaj Lincolna

Serwis genealogiczny MyHeritage uruchomił narzędzie pozwalające animować twarze na przesłanych zdjęciach.

 

Dla deepfake'a czy z sentymentu?

Technologia wykorzystywana przez funkcję Deep Nostalgia jest dziełem specjalizującej się w rekonstruowaniu filmów izraelskiej firmy D-ID. Zastosowane mechanizmy uczenia maszynowego pozwoliły opracować algorytmy „ożywiające" zdjęcia na podstawie materiałów wideo pokazujących poruszających się i gestykulujących ludzi.


Korzystając z tej samej technologii serwis MyHeritage przygotował w lutym film upamiętniający Abrahama Lincolna i zamieścił go w serwisie YouTube. Amerykański prezydent został pokazany we własnym gabinecie – przemawia do oglądających i zachwala portal genealogiczny.

Sama funkcja wzbudza wśród użytkowników mieszane uczucia. Przyznają to zresztą operatorzy serwisu („Niektórym funkcja Deep Nostalgia bardzo się podoba i uważają ją za magiczną, podczas gdy inni uważają ją za nienaturalną i jej nie lubią. Rezultaty rzeczywiście mogą być kontrowersyjne i trudno pozostać na nie obojętnym").

fot. MyHeritage


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto