A A A

Mysz i klawiatura z 128-bitowym szyfrowaniem AES

3 czerwca 2011, 10:06
Mysz i klawiatura z 128-bitowym szyfrowaniem AES

Wireless Desktop 2000 to nowy zestaw Microsoftu składający się z klawiatury i myszy BlueTrack, który zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo.

W zestawie znalazła się klawiatura firmy Microsoft wyposażona w 128-bitową technologię szyfrowania AES zabezpieczającą dane przesyłane bezprzewodowo do komputera. Ta sama forma ochrony jest obecnie używana przez rząd Stanów Zjednoczonych do szyfrowania tajnych informacji.

128-bitowy algorytm Avanced Encryption Standard (AES) to jedna z najbezpieczniejszych obecnie technologii szyfrujących. Teraz wykorzystana została do ochrony biznesowych i prywatnych danych podczas pracy z komputerem.

Klawiatura, w pełni zsynchronizowana z systemem Windows 7, wzbogacona została również o nowy sposób uruchamiania aplikacji przypiętych do paska zadań. W przeciwieństwie do znanych wcześniej klawiszy Ulubione, które posiadały odgórnie przypisane do nich funkcje, nowy pasek zadań będzie odzwierciedlał indywidualną kolejność, w której użytkownik otwiera swoje aplikacje. Nowością jest również poduszkowa faktura, zapewniająca maksymalny komfort dla dłoni oraz nadgarstków podczas pisania.

W skład zestawu Wireless Desktop 2000 Protector wchodzi również mysz Wireless Mouse 2000, wyposażona w technologię BlueTrack, umożliwiającą korzystanie z myszy na niemal każdej powierzchni. Mysz wyposażona została w boczne przyciski pokryte gumą. Ciekawy design i ergonomiczny kształt zapewniają wygodę użytkowania, zarówno prawo-, jak i leworęcznym osobom. Mysz i klawiatura korzystają z nanoodbiornika Snap-in. Dwukolorowy wskaźnik zużycia baterii ulokowany na myszy, ostrzega o konieczności wymiany źródła zasilania na 24 godziny przed jego wyczerpaniem.

Zestaw Wireless Desktop 2000 Protector będzie dostępny w czerwcu 2011 roku. Jego cena wyniesie 129 złotych brutto.

Wireless Desktop 2000 Protector jest w pełni kompatybilny z systemami Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows XP oraz Mac OS X v.10.4–10.6.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto