A A A

Myszka mierząca puls - jak wzbogaci się branża gier?

26 maja 2016, 10:00
Gdyby opisać przyszłość gamingu używając tylko kilku słów, można by było stwierdzić: idą złote czasy dla graczy, co znajduje potwierdzenie także w twardych liczbach.
Myszka mierząca puls - jak wzbogaci się branża gier?

Jak wynika z przygotowanego przez analityków firmy Newzoo raportu, wartość całej branży wzrośnie od końca 2015 r. do 2018 r. z 91,5 miliarda, do ponad 113 miliardów dolarów! Znaczne przychody zostaną zanotowane we wszystkich segmentach. I choć to gry na smartwatche poszerzą swój udział kosztem konsol, tabletów i komputerów, to nadal tym ostatnim będzie przysługiwał największy kawałek tortu, głównie dzięki PC-tom i tytułom z gatunku MMO.

W tym momencie rodzi się pytanie, jak te liczby przełożą się na rzeczywistość? Skoro rynek czeka stały, dynamiczny rozrost, można przypuszczać, że producenci gier i sprzętu część środków zainwestują w nowe, bardziej zaawansowane i korzystniejsze dla odbiorcy rozwiązania?

Dążenie do ciągłego rozwoju można zaobserwować już teraz, a jedna z takich innowacji przygotowywana jest przez szwedzką firmę Mionix. Chodzi tu o myszkę Naos QG: pierwszego gryzonia monitorującego pracę serca, a także dzięki zaawansowanemu sensorowi reakcje skórno-galwaniczne. Wiedza ta ma pozwolić na monitorowanie własnego zachowania i poprawę osiągnięć.

Jakie nowości czekają nas jeszcze? Wirtualna rzeczywistość stała się faktem, tak samo jak produkty drukowane przy pomocy drukarki 3D. Kolejne bariery są pokonywane raźnym krokiem i jak widać, przyszłość naprawdę rysuje się w jasnych barwach.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
26 maja 2016, 14:10
Witam! Myszka mierząca puls? Żadna nowość :oczy: . Już kiedyś gdzieś taką widziałem (chyba nawet w którymś z numerów „PC - Formatu” w „Resecie”). Była to taka mała myszka z taką opaską z boku, w którą wkładało się bodaj kciuk - i tak się mierzyło. Taka trochę bardziej zabawka dla dzieci (nawet nie wiem, jakiej to było firmy).
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto