A A A

NAS AS3204T - skuteczny backup danych

24 listopada 2016, 07:20
Zabezpieczenie plików trzymanych na twardym dysku to jeden z podstawowych obowiązków każdego posiadacza komputera. Jednak bez odpowiedniego sprzętu archiwizacja danych może być uciążliwa i nieskuteczna. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zaopatrzenie się w dysk sieciowy, taki jak NAS AS3204T od Asustora.
NAS AS3204T - skuteczny backup danych

Produkt Asustora pozwala na backup wszystkich zebranych na komputerze danych i to niezależnie od tego, czy użytkownik posiada system operacyjny Windows, MAC OS X czy Linux. W przypadku korzystania z produktu firmy Microsoft, aplikacja Backup Plan umożliwia ustawienie sześciu różnych wariantów archiwizacji danych, do których można ustawić harmonogram działania i synchronizację kopii tych plików, które zmieniają się najczęściej.

Z danymi w chmurach

Pliki z komputerów i dysków przenośnych można zarchiwizować nie tylko w serwerze NAS, ale także na prywatną chmurę, do której użytkownik będzie mieć dostęp niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywa. Działania te odbywają się przy pomocy aplikacji CloudConnetct. Dodatkowo wszystkie dane chronione są przy pomocy modułu szyfrowania sprzętowego.

Nawet dla żółtodziobów

Nawet przy sporej funkcjonalności, zbyt skomplikowana obsługa może zniechęcić do korzystania z urządzenia. W przypadku AS3204T życie użytkownikom ma ułatwić funkcja „przenieś i upuść", dzięki której poprzez jedną z przeglądarek internetowych istnieje możliwość szybkiego przerzucania plików na NAS-a.

Na straży szybkości

Zapewnienia to jedno, ale bez odpowiednich podzespołów dysk sieciowy nie sprosta postawionym przed nim zadaniom. W produkcie Asustora o właściwą pracę NAS-a ma zadbać czterordzeniowy procesor Intel Celeron Quad-Core z 2GB RAM pamięci. Zastosowanie wspomnianego urządzenia pozwala osiągnąć szybkość odczytu na poziomie około 224 MB/s i około 213 MB/s jeśli chodzi o prędkość zapisu.

Po co przepłacać?

Producent starał się, by za sprawnymi podzespołami nie szedł zbyt wysoki pobór mocy. Dlatego NAS ma pobierać jak najmniejsze ilości energii: 13,7 W w trakcie działania i 7,47 W, gdy urządzenie znajduje się w stanie hibernacji.

Miej oko na dom

AS3204T - tak jak i inne urządzenia Asustora - może stać się też domowym centrum rozrywki, umożliwiającym m.in. streamowanie w rozdzielczości 4K i 1080p i to zarówno na ekran telewizora, jak i urządzenie mobilne. Zresztą NAS może także poprawić bezpieczeństwo domu lub biura, poprzez transmisję obrazu z kamer na ekran telefonu. Dyski sieciowe Asustora posiadają cztery licencje w standardzie, a w przypadku modelu AS3204T można je poszerzyć o dodatkowe 12.

Produkt kosztuje około 1950 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto