A A A

NEXO - 7-calowy tablet z dwoma rdzeniami

5 grudnia 2012, 13:25
NEXO - 7-calowy tablet z dwoma rdzeniami

Na polskim rynku pojawił się 7-calowy tablet NEXO - kolejna interesująca oferta wśród tego segmentu urządzeń.

NEXO wyposażono w 7-calowy, szklany ekran o rozdzielczości 1280 x 800 i aluminiową obudowę. Sprzęt ma matrycę IPS i dwurdzeniowy procesor 2x1,5GHz, oraz czterordzeniowy układ graficzny Mali-400 MP4 z pamięcią RAM 1GB DDR3. Tablet może mieć 16 GB pamięci wewnętrznej.

NavRoad NEXO pracuje w oparciu o system operacyjny Android 4.1.1. Urządzenie zostało wyposażone w wiele programowych i sprzętowych narzędzi komunikacji takich jak: WiFi, Bluetooth 4.0, microUSB Host, miniHDMI.

Rozbudowując tablet o aplikacje pobrane z Google Play można korzystać z programów oferujących przeglądanie i edycję plików pakietu Microsoft Office (np. Kingsoft Office, Document to Go itp.), przeliczać wartość walut według aktualnych wartości (np. Currency Converter), notować informacje (np. AK Notepad, 3banana), zaawansowanych kalkulatorów przydatnych np. studentom , czy też inżynierom (np.handyCalc), oraz z elektronicznych tłumaczy, słowników i encyklopedii.

Nexo

Istnieje możliwość korzystania z tabletu w celu nawigacji po wyposażeniu go w niezbędny program oraz pod warunkiem wykorzystania zewnętrznego modemu Bluetooth GPS. W sprzedaży dostępna będzie również wersja z modułem 3G.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto