A A A

NSA wiedziała o luce Heartbleed?

14 kwietnia 2014, 11:40
Agencja Bezpieczeństwa Krajowego (NSA) miała wiedzieć o luce Heartbleed w OpenSSL - tak wynika z informacji Agencji Bloomberg. NSA zaprzecza tej informacji.
NSA wiedziała o luce Heartbleed?

Heartbleed, znany również jako CVE-2014-0160 to luka w bibliotece OpenSSL, która umożliwia kradzież informacji zabezpieczonych protokołem SSL/TLS. Heartbleed pozwala napastnikowi na przeprowadzenie ataku MITM, phishing i kradzież danych.

Luka została odkryta przez jednego z pracowników firmy Google oraz przez firmę ds. bezpieczeństwa o nazwie Codenomicon. Giganci internetu, którzy mogli zostać dotknięci przez ten błąd - wdrożyli już stosowne poprawki. Błąd nie jest wadą protokołu SSL/TLS. Jak twierdzą eksperci, problem tkwi po stronie biblioteki OpenSSL.

Fakt, że NSA zaprzecza rewelacjom opublikowanym przez Bloomberg nie zaskakuje. Niestety, zapewne nigdy nie dowiemy się, jak "było naprawdę". Ciekawe, czy inne agencje wywiadowcze wiedziały o tym problemie?

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto