A A A

NVIDIA GRID VCA - pierwsze takie urządzenie na rynku

20 marca 2013, 15:10
NVIDIA zaprezentowała pierwsze na rynku dedykowane urządzenie do obsługi obliczeń wizualnych, które zapewnia wysoką wydajność graficzną dowolnym komputerom podłączonym do firmowej sieci, pracujących pod kontrolą systemów Windows, Linux lub Mac OS.
NVIDIA GRID VCA - pierwsze takie urządzenie na rynku

NVIDIA zaprezentowała pierwsze na rynku dedykowane urządzenie do obsługi obliczeń wizualnych, które zapewnia wysoką wydajność graficzną dowolnym komputerom podłączonym do firmowej sieci, pracujących pod kontrolą systemów Windows, Linux lub Mac OS.

-- NVIDIA GRID Visual Computing Appliance (VCA) to potężny system oparty na procesorach graficznych, przeznaczony do uruchamiania złożonych aplikacji – na przykład oprogramowania firm Adobe Systems Incorporated, Autodesk, czy Dassault Systèmes – i przesyłania obrazu generowanego przez te aplikacje przez sieć do komputera klienta.‏‏ Technologia akceleracji z wykorzystaniem procesorów graficznych zapewnia użytkownikom taką samą wydajność jak dedykowany komputer stojący pod biurkiem.

NVIDIA GRID VCA zapewnia ogromną elastyczność małym i średnim firmom wyposażonym w podstawową infrastrukturę teleinformatyczną. Pracownicy za pomocą zwykłego kliknięcia jednej ikony mogą utworzyć wirtualną maszynę, nazywaną przestrzenią roboczą. Właściciel urządzenia może dodawać, usuwać i przenosić przestrzenie robocze, które w praktyce są dedykowanymi, wysokowydajnymi maszynami wyposażonymi w potężny procesor graficzny. --- „NVIDIA GRID VCA to pierwszy produkt, który zapewnia firmom wygodne rozwiązanie do pracy z oprogramowaniem graficznym”, powiedział Jen-Hsun Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Firmy projektowe, studia filmowe oraz inne przedsiębiorstwa mogą zapewnić pracownikom możliwość elastycznej, wygodnej i nieskomplikowanej pracy z wymagającymi aplikacjami.”

NVIDIA GRID VCA jest urządzeniem zamkniętym w obudowie o wysokości 4U. Wewnątrz znajduje się 16 procesorów graficznych firmy NVIDIA. W połączeniu z oprogramowaniem NVIDIA GRID VGX, urządzenie zapewnia wydajność graficzną klasy NVIDIA Quadro dla 16 użytkowników jednocześnie, umożliwiając płynną pracę w wysokiej rozdzielczości i maksymalnej interaktywności.

„NVIDIA GRID VCA znacznie usprawnia pracę z oprogramowaniem SolidWorks każdemu użytkownikowi komputera PC lub Mac”, powiedział Bertrand Sicot, dyrektor generalny SolidWorks w firmie Dassault Systèmes. „Scentralizowany dostęp do szybkich procesorów graficznych sprawia, że projektanci mogą szybko i łatwo tworzyć wysokiej jakości trójwymiarowe modele.” - dodął.

Ceny i dostępność

Urządzenia NVIDIA GRID VCA pojawią się na rynku amerykańskim w maju tego roku i będą dostępne w konfiguracjach z 8 lub 16 procesorami graficznymi, w cenach od 24900 dolarów plus koszt rocznej licencji oprogramowania wynoszącego 2400 dolarów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto