A A A

NVIDIA GeForce GTX 780 - z myślą o nowej generacji

23 maja 2013, 16:30
NVIDIA GeForce GTX 780 - z myślą o nowej generacji

NVIDIA zaprezentowała nową kartę graficzną GeForce GTX 780, zapewniającą wydajność i płynność grom nowej generacji, w tym Call of Duty: Ghosts, Watch Dogs i Battlefield 4.

Zaprojektowana z myślą o entuzjastach gier, karta GeForce GTX 780 jest wyposażona w potężny procesor graficzny Kepler z 2304 rdzeniami oraz 3GB szybkiej pamięci GDDR5.

GeForce GTX 780 obsługuje szereg najnowszych technologii NVIDIA stosowanych w grach komputerowych, w tym PhysX i NVIDIA TXAA, a najnowsze sterowniki graficzne skracają opóźnienie w wyświetlaniu poszczególnych klatek, dzięki czemu gry stają się płynniejsze. Natomiast na graczy, którzy wymagają najszybszych i najlepszych rozwiązań, technologia NVIDIA SLI umożliwia połączenie wielu kart graficznych w jednym komputerze, w celu uzyskania jeszcze większej wydajności.

Karty GeForce GTX 780 zostały wyposażone w technologię NVIDIA GPU Boost 2.0, która automatycznie zwiększa prędkość zegara procesora graficznego w celu zwiększenia jego wydajności, jednocześnie umożliwiając kontrolę maksymalnej temperatury oraz prędkości wentylatorów. Karty zostały również zaprojektowane z myślą o pracy z wyższym napięciem taktowania rdzenia niż fabryczne, np. w połączeniu z rozbudowanymi układami chłodzenia cieczą.

- Rozwiązanie chłodzące zastosowane w kartach graficznych GeForce GTX 780 jest najbardziej zaawansowane z tych, które do tej pory stworzyliśmy - powiedział Andrew Bell, wiceprezes działu technicznego w firmie NVIDIA.

- Ludzkie ucho jest nie tylko czułe na natężenie dźwięku, ale także na nagłe zmiany w poziomie hałasu. Dlatego stworzyliśmy całkowicie nowe, adaptacyjne kontrolery temperatury, które redukują niepotrzebne zmiany prędkości wentylatorów i zapewniają wyjątkowo cichą pracę. Cechy te sprawiają, że GeForce GTX 780 jest doskonałym wyborem do każdego komputera dla entuzjastów gier, ponieważ nadaje się do zarówno klasycznych obudów typu tower, jak i w nowych, eleganckich i niewielkich obudów typu SFF - dodał. -- Od początku roku ponad 1,5 miliona osób wypróbowało wersję beta oprogramowania NVIDIA GeForce Experience, dostępnego wyłącznie dla graczy posiadających karty GeForce. Teraz aplikacja NVIDIA GeForce Experience jest już dostępna w wersji finalnej i stanowi doskonałe uzupełnienie ogromnej mocy procesora graficznego GeForce GTX 780.

GeForce Experience automatycznie dostosowuje ustawienia 3D każdej gry do danego komputera, aby przyjemność z gry byłą jak największa. Program informuje również graczy o wykrytych aktualizacjach oprogramowania oraz instaluje sterowniki GeForce Game Ready, które zapewniają maksymalną wydajność graficzną w nowych grach.

Dostępność i cena

Karty graficzne GeForce GTX 780 są dostępne już dziś od wiodących światowych producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2799 PLN.

W Polsce, karty GeForce GTX 780 są dostępne między innymi w następujących sklepach: Agito, Alsen, Komputronik, Morele.net, NTT, Proline, X-KOM.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: gry, sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Bez mapy do celu
23 stycznia 2020
Facebook tak wytrenował sztuczną inteligencję, aby roboty mogły odnajdywać drogę bez korzystania z mapy.Wyprawa w głąb mózgu
23 stycznia 2020
Koncern Google publikuje największą do tej pory mapę połączeń mózgowych w wysokiej rozdzielczości.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto