A A A

NVIDIA i Apple nie będą już szły w parze

25 listopada 2019, 15:30
NVIDIA nie będzie już wspierać urządzeń Apple'a. Część użytkowników pozostanie bez aktualizacji i możliwości obsługi najpopularniejszych procesorów graficznych.
NVIDIA i Apple nie będą już szły w parze

NVIDIA poinformowała, że CUDA 10.2 (toolkit oraz sterownik) jest ostatnim wydaniem obsługującym macOS. Oznacza to, że nadchodzące wersje CUDA (platformy umożliwiającej „wyciąganie" większej mocy ze sprzętu NVIDII) nie będą miały wsparcia dla urządzeń koncernu Apple. W ten sposób część użytkowników pozostanie odcięta od aktualizacji i możliwości obsługi najpopularniejszych procesorów graficznych. Co za tym idzie: urządzenia Apple'a pozbawione wsparcia NVIDII staną się mniej atrakcyjne dla profesjonalistów z dziedziny edycji video i grafiki, a także programistów – NVIDIA jest jedyną firmą produkującą GPU z ray tracingiem. Przejście Apple'a na współpracę z AMD oznacza więc jedno: albo AMD opracuje wkrótce swoje sprzętowe wsparcie ray tracingu, albo Apple straci sporą grupę użytkowników z wyżej wspomnianych branż.

fot. Jacek Abramowicz/Pixabay

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
martins
25 listopada 2019, 21:38
nie rozumiem tego ale jesli to dobrze dla technologii to super. [color=#ff3333]admin: usunięto linki. Następnym razem taki post zostanie potraktowany jako spam. [/color]
Najnowsze aktualnościPoważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...

Apka udająca alkomat
25 lutego 2020
Nie zmierzy poziomu alkoholu we krwi, ale spróbuje oszacować jego ilość w naszym ciele.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto