A A A

NVIDIA i Apple nie będą już szły w parze

25 listopada 2019, 15:30
NVIDIA nie będzie już wspierać urządzeń Apple'a. Część użytkowników pozostanie bez aktualizacji i możliwości obsługi najpopularniejszych procesorów graficznych.
NVIDIA i Apple nie będą już szły w parze

NVIDIA poinformowała, że CUDA 10.2 (toolkit oraz sterownik) jest ostatnim wydaniem obsługującym macOS. Oznacza to, że nadchodzące wersje CUDA (platformy umożliwiającej „wyciąganie" większej mocy ze sprzętu NVIDII) nie będą miały wsparcia dla urządzeń koncernu Apple. W ten sposób część użytkowników pozostanie odcięta od aktualizacji i możliwości obsługi najpopularniejszych procesorów graficznych. Co za tym idzie: urządzenia Apple'a pozbawione wsparcia NVIDII staną się mniej atrakcyjne dla profesjonalistów z dziedziny edycji video i grafiki, a także programistów – NVIDIA jest jedyną firmą produkującą GPU z ray tracingiem. Przejście Apple'a na współpracę z AMD oznacza więc jedno: albo AMD opracuje wkrótce swoje sprzętowe wsparcie ray tracingu, albo Apple straci sporą grupę użytkowników z wyżej wspomnianych branż.

fot. Jacek Abramowicz/Pixabay

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto