A A A

NVIDIA udostępniła Ansel oraz VR Funhouse

15 lipca 2016, 10:00
Firma NVIDIA udostępniła graczom komputerowym dwie ciekawe rzeczy. Pierwszą z nich jest Ansel, nowa metoda wykonywania zrzutów ekranu w grach. Drugą natomiast gra VR Funhouse, dostępna poprzez Steam.
NVIDIA udostępniła Ansel oraz VR Funhouse

W porównaniu do tradycyjnej fotografii, możliwości narzędzi do wykonywania obrazów w grach są wyraźnie mniejsze. Gracz nie może dostosować kąta ustawienia "aparatu", będąc ograniczonym do wykonywania zrzutów ekranowych w oparciu o zdefiniowaną w grze perspektywę. Obrazy są ponadto ograniczane przez maksymalną rozdzielczość gry i oferowany w niej zakres kolorów. Same narzędzia do przechwytywania obrazów w grach również mają swoje ograniczenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów, nie są one w stanie zarejestrować zdjęć w formacie "RAW", który zapewnia najwyższą rozdzielczość i wierność odwzorowania szczegółów. Ale to już przeszłość.

Czym dokładnie jest Ansel? Na pewno nie tylko nowym narzędziem pozwalającym zrobić zrzut ekrany w grze. Przecież na klawiaturze mamy od tego klawisz Print Screen. To przede wszystkim nowy sposób wykonywania zrzutów ekranowych z dowolnej pozycji, ich modyfikacji przy pomocy filtrów przetwarzania końcowego (post-processing), przechwytywanie obrazów HDR oraz udostępnianie ich jako materiałów o 360-stopniowym polu widzenia do obejrzenia na smartfonie, pececie lub za pośrednictwem gogli VR.

Narzędzie Ansel jest zaimplementowane w sterowniku Game Ready Driver i obsługiwane przez karty graficzne z architekturą Pascal, Maxwell oraz Kepler. Od dziś jest dostępne w grze „Mirror's Edge Catalyst", a wkrótce obsługa Ansel zostanie dodana między innymi do gier „Wiedźmin 3: Dziki Gon" (jeszcze w lipcu), „Unreal Tournament", „Tom Clancy's The Division" od Ubisoft oraz „No Man's Sky" od Hello Games.

Drugim prezentem dla graczy jest gra NVIDIA VR Funhouse, dostępna poprzez Steam. To właściwie pierwsza gra jak dotąd stworzona przez firmę NVIDIA. Powstała, aby pokazać jak najnowocześniejsza grafika oraz dokładne odwzorowanie fizyki mogą koegzystować w produkcjach przeznaczonych dla gogli wirtualnej rzeczywistości. NVIDIA VR Funhouse to zręcznościowa zabawa wykorzystująca efekty realizowane przez techniki NVIDIA PhysX, NVIDIA HairWorks, NVIDIA Flow, NVIDIA FleX oraz NVIDIA Destruction i wykorzystująca wsparcie oferowane przez biblioteki NVIDIA VRWorks.

Gra NVIDIA VR Funhouse jest dostępna od dzisiaj na Steam za darmo.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto