A A A

NVIDIA udostępniła trzy dema prezentujące ray tracing

15 kwietnia 2019, 07:10
Firma NVIDIA opublikowała trzy dema prezentujące techniki RTX, dając graczom możliwość zapoznania się z ray tracingiem w czasie rzeczywistym, który jest implementowany przez twórców gier w nadchodzących tytułach.
NVIDIA udostępniła trzy dema prezentujące ray tracing

Użytkownicy kart graficznych GeForce mogą bezpłatnie pobrać i zainstalować:

- Demo technologiczne Atomic Heart RTX - dopracowane graficznie demo gry Atomic Heart firmy Mundfish, które prezentuje śledzone promieniami odbicia i cienie, a także technikę NVIDIA DLSS.

- Demo technologiczne Justice - Justice to najpopularniejsza gra MMO w Chinach, a demo prezentuje śledzone promieniami odbicia i cienie oraz technikę NVIDIA DLSS. Po raz pierwszy ray tracing w czasie rzeczywistym został użyty na powierzchniach kaustycznych.

- Demo technologiczne Reflections - Reflections zostało stworzone przez Epic Games we współpracy z firmami ILMxLAB oraz NVIDIA i daje możliwość zapoznania się z grami przyszłości w kinowej jakości. Pełne humoru demo prezentuje śledzone w czasie rzeczywistym odbicia, cienie, okluzję otoczenia (ambient occlusion) oraz technikę NVIDIA DLSS.

Dema można pobrać ze strony producenta.

NVIDIA wydała także nowy sterownik Game Ready, który umożliwia milionom graczy korzystających z kart graficznych GeForce GTX doświadczyć ray tracingu w czasie rzeczywistym. Oczywiście dzięki dedykowanym rdzeniom RT karty graficzne GeForce RTX zapewniają nawet 2-3-krotnie wyższą wydajność w grach wykorzystujących śledzenie promieni, umożliwiając obsługę większej liczby efektów i liczby promieni oraz wyższych rozdzielczości. Jednakże dzięki nowemu sterownikowi karty graficzne GeForce GTX 1060 6 GB i szybsze mogą wykonywać instrukcje śledzenia promieni z wykorzystaniem tradycyjnych jednostek cieniujących, dając graczom możliwość zapoznania się z techniką, która zmienia oblicza gier i rozgrywkę z ray tracingiem, choć w niższych rozdzielczościach i ustawieniach RT.

Następujące karty graficzne GeForce dołączają dzisiaj do listy modeli obsługujących DXR:

  • GeForce GTX 1660 Ti
  • GeForce GTX 1660
  • NVIDIA TITAN Xp (2017)
  • NVIDIA TITAN X (2016)
  • GeForce GTX 1080 Ti
  • GeForce GTX 1080
  • GeForce GTX 1070 Ti
  • GeForce GTX 1070
  • GeForce GTX 1060 6GB
  • oraz laptopy z odpowiednimi kartami GeForce GTX z architekturą Pascal i Turing

Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto