A A A

Na Intela nałożono 2 miliardy dolarów grzywny

3 marca 2021, 14:00
Firma przegrała proces i będzie musiała zapłacić za naruszenie patentu.
Na Intela nałożono 2 miliardy dolarów grzywny

Ogromne odszkodowanie

Jak podaje agencja Reutera, Intel przegrał proces patentowy wytoczony mu przez VLSI Technology LLC. Sprawa była rozpatrywana przez sąd w Teksasie, który nałożył na producenta procesorów karę w wysokości 2,18 miliarda dolarów.

 

Stara technologia

Pozew przeciw koncernowi dotyczył technologii wykorzystywanej przy wytwarzaniu chipów. Odszkodowanie, jakie musi zapłacić firma to jedna z największych kar w historii USA za tego typu wykroczenia. Doszło do naruszenia dwóch patentów, z czego jeden wyceniono na ponad 1,5 miliarda dolarów, drugi natomiast na 675 milionów dolarów. Pokrzywdzona spółka wyraża zadowolenie takim obrotem spraw, Intel z kolei zapowiedział już odwołanie od wyroku.

Sprawa nie jest jednak tak czarno-biała, jak mogłoby się wydawać. VLSI przez ostatnie 4 lata nie produkowała w zasadzie niczego, a w tym czasie jedynie sądziło się z Intelem. Proces stanowił dla spółki jedyny dochód. Intel twierdzi, że druga strona odwołała się do nieużywanych od dawna patentów, by zarobić na ich naruszeniu.

fot. Intel


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto