A A A

Nabywcy komputerów Apple'a wolą modele z chipami M1

22 kwietnia 2021, 08:50
Według Tima Cooka proces zastępowania układów Intela własną konstrukcją przebiega w zadowalającym tempie.
Nabywcy komputerów Apple'a wolą modele z chipami M1

Udany początek

Dyrektor generalny Apple'a, Tim Cook, poinformował, że komputery MacBook Pro, MacBook Air oraz Mac mini z autorskim procesorem M1 sprzedają się lepiej niż urządzenia z chipami Intela.

 

Kronika rozstania

Koncern Apple ogłosił w czerwcu ubiegłego roku, że w ciągu dwóch lat przestanie sprzedawać komputery bazujące na procesorach Intela. Pierwsza seria maszyn z własnym układem M1 pojawiła się w listopadzie; wyposażony w 24-calowy ekran model iMaka, który zadebiutował w czasie konferencji Spring Loaded, jest najnowszym urządzeniem z tej rodziny.

W katalogu firmy wciąż znajdują się komputery MacBook Pro, 21,5- i 27-calowe iMaki oraz potężny Mac Pro, napędzane procesorami Intela.

Podana przez Cooka informacja o dobrych wynikach sprzedaży maszyn z autorskim chipem przeszła prawie niezauważona – przysłoniły ją premiery urządzeń podczas wydarzenia Spring Loaded. Dyrektor wróci zapewne do sprawy w przyszłym tygodniu, podczas konferencji dla inwestorów.

fot. Apple


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto