A A A

Nadchodzą renegerujące się wyświetlacze

6 kwietnia 2017, 09:30
Co jest jednym z największych problemów smartfonów? Pękające ekrany. Bardzo możliwe, że za kilka lat smartfon po takim wypadku zregeneruje się automatycznie.
Nadchodzą renegerujące się wyświetlacze

Nowe rozwiązanie zawdzięcza swoje narodziny tworzywu ze specjalnego, elastycznego polimeru i jonowej soli, w którym zastosowano wiązanie międzycząsteczkowe typu jon-dipol. Jest ono podatne na zarysowania w tym samym stopniu co klasyczne szkło, jednak po jego uszkodzeniu ubytek zostaje automatycznie wypełniony. Proces ten trwa około 24 godziny.

Materiał jest bardzo rozciągliwy i bez negatywnych skutków można zwiększyć jego powierzchnię nawet o 50 razy. Co ważne, to pierwszy tego typu wynalazek, który jest w stanie przewodzić energię elektryczną, co może czynić go użytecznym w ekranach dotykowych i bateriach.

Chao Wang, chemik prowadzący badania, powiedział portalowi Business Insider, że rozwiązanie trafi do użytku najpóźniej za trzy lata.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Tagi: smartfony, 4K
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

TMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto