A A A

Nadchodzący Microsoft Office udostępniony do testów

8 lipca 2021, 13:00
Testerzy mogą już wypróbować możliwości usprawnionego pakietu Office.
Nadchodzący Microsoft Office udostępniony do testów

Dla testerów

Członkowie społeczności Microsoft Insider Group, która, według deklaracji firmy, pozwala „uzyskać dostęp do nowych funkcji i pomóc w kształtowaniu przyszłości Office'a", mają już szansę zapoznać się z nowym pakietem biurowym. Interfejs programów można przetestować zarówno w Windowsie 10, jak i w Windowsie 11. Firma zaznacza, że Office wciąż jest w wersji beta – oficjalna i pełna edycja trafi do wszystkich użytkowników pakietu Microsoft 365 jeszcze w tym roku.

 

Ewolucja, a nie rewolucja

Zmiany w oprogramowaniu Office Microsoft zapowiadał już w zeszłym roku. Początkowo największą z nich miało być usunięcie dobrze znanej „wstążki" (szerokiego paska u góry ekranu, w Wordzie umieszczonego tuż nad linijką, który zawiera wszystkie ustawienia dotyczące pliku) i zastąpienie jej specjalnym menu, dostosowującym opcje do tego, co właśnie robi użytkownik. Menu prawdopodobnie będzie mogło poruszać się po ekranie i automatycznie pojawiać w miejscu aktualnie wykonywanych działań. Nadchodzący Office wciąż jednak bazuje na „wstążce" – z tą różnicą, że została ona lekko zaokrąglona.

Microsoft zapowiada, że nie porzuca pomysłu specjalnego menu, lecz może się pojawić ono dopiero za rok lub dwa. Do tego czasu pakiet Office prawdopodobnie będzie przechodzić jedynie kosmetyczne zmiany, takie jak zaokrąglenie „wstążki" w nadchodzącej wersji.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto