A A A

Nadchodzi Kindle dla dzieci

8 października 2019, 10:10
Amazon przygotował specjalną edycję czytnika dla młodszych. Kolorową i z dostępem do tysięcy książek.
Nadchodzi Kindle dla dzieci

Od 30 października br. ruszy sprzedaż Kindle Kids Edition (urządzenia można już zamawiać w przedsprzedaży). To czytnik polecany dla dzieci od lat 7 – bez gier, reklam i filmów, co ma pomóc skoncentrować się tylko na czytaniu.

 

Kolorowo i za darmo (na początek)

Przygotowany przez Amazona pakiet obejmuje czytnik w kolorowej oprawie i rok nielimitowanego dostępu (FreeTime Unlimited), podczas którego młodzi użytkownicy będą mogli korzystać z tysięcy popularnych tytułów i serii. Po upływie tego roku subskrypcja będzie automatycznie odnawiana co miesiąc za opłatą od 2,99 dolarów miesięcznie netto (można z niej w dowolnym momencie zrezygnować w panelu Amazon Parent Dashboard lub w dziale obsługi klienta). Z subskrypcji FreeTime Unlimited można też korzystać na innym kompatybilnym urządzeniu.

Producent daje także 2-letnią gwarancję, w ramach której – jak zapewnia – wymieni czytnik na nowy w każdej sytuacji, gdy sprzęt się zepsuje.

 

Narzędzia ułatwiające czytanie

W urządzeniu znajdą się opcje ułatwiające czytanie i przyswajanie nowych słów. Word Wise to krótkie i proste definicje automatycznie pojawiające się nad trudnymi wyrazami w tekście. Vocabulary Builder z kolei to indywidualny słownik użytkownika – słowa wyszukiwane we wbudowanym słowniku przez młodego pasjonata literatury są automatycznie dodawane do tego narzędzia.

Kindle Kids Edition jest przeznaczony tylko do czytania, więc dzieci nie mają w nim dostępu do internetu i mediów społecznościowych, co ogranicza ich rozproszenia.

 

Parametry

Czytnik dla dzieci to urządzenie o wymiarach 6,4x4,7x0,5 cali (162x119x14 mm) i masie 288 gramów. Zawiera 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 167 ppi i 16-stopniowej skali szarości. Jest w pełni bezprzewodowy, ma 8 GB pamięci. Tak jak w wersjach dla dorosłych Kindle dla dzieci umożliwia dostosowanie wyglądu: rozmiaru czcionki, odstępów między wierszami, marginesów itp.

Kolorowa okładka czytnika wyposażona jest w magnes zapewniający bezpieczne zamknięcie jego pokrywy.

Jak podaje producent, na jednym ładowaniu urządzenie może pracować do 4 tygodni przy codziennym półgodzinnym czytaniu bez włączonego Wi-Fi i Bluetootha. Pełne doładowanie trwa ok. 4 godzin.

Czytnik obsługuje formaty Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, niezabezpieczony MOBI, natywnie PRC; HTML DOC, DOCX, JPG, GIF, PNG, PMP poprzez konwersję; wkrótce będzie też możliwy format audio AAX.

Koszt urządzenia to 110 dolarów (ok. 435 zł).

fot. Amazon

 


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto