A A A

Nadchodzi Opera Turbo

13 lutego 2009, 15:12
Podczas Mobile World Congress (połączenie targów telefonii komórkowej oraz konferencji) inżynierowie z Opery mają zaprezentować wersje Turbo swojej przeglądarki. To pomysł na szybsze przeglądanie stron w internecie.
Nadchodzi Opera Turbo

Targi Mobile World Congress odbędą się w dniach 16–19 lutego w Barcelonie. W tej chwili wiemy, że Opera Turbo to system, który wykorzystuje kompresję transferu. Pozwala na zmniejszenie (nawet o 80%) danych przesyłanych do urządzenia mobilnego lub stacjonarnego (podobne zabiegi są stosowane w Operze Mini). Co za tym idzie? Zmniejszenie ruchu, oszczędność na transmisji oraz szybsze przeglądanie stron dla zwykłego użytkownika. Opera Turbo ma w pełni obsługiwać takie technologie jak Ajax czy Flash. Na wynik tych prac przyjdzie nam jeszcze z pewnością poczekać, wtedy dowiemy się także, na ile szybsza może być nowa Opera. Testy dowiodły, że szybsza, a praktyka pokaże swoje.

Źródło: Opera


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto