A A A

Nadchodzi Surface Duo 2

27 lipca 2021, 12:30
Przeciek ujawnił, jak będzie wyglądać urządzenie.
Nadchodzi Surface Duo 2

Ulepszona kamera

Surface Duo 2 to następca pierwszej wersji Surface Duo – składanego smartfonu Microsoftu. Premiera urządzenia prawdopodobnie odbędzie się we wrześniu lub w październiku tego roku.

Przeciek ujawniający wygląd telefonu wskazuje, że Microsoft nie planuje wprowadzać znaczących zmian w wyglądzie Surface Duo. Najistotniejszą będzie jednak aparat – nadchodzący smartfon zostanie wyposażony w trzy obiektywy (prawdopodobnie będzie to moduł ultraszerokokątny, teleobiektyw i standardowa kamera). Jest to spora innowacja w stosunku do pierwszego Surface Duo, który mógł pochwalić się zaledwie jednym modułem z matrycą 11 Mpix, umieszczonym w dodatku... bezpośrednio nad ekranem.

 

Prawdziwy flagowiec

Najważniejsze zmiany w porównaniu z poprzednikiem dotyczą środka urządzenia. Surface Duo 2 według przecieków ma być zaopatrzony w układ Snapdragon 888, 8 GB RAM-u i 256 GB miejsca na dane. Urządzenie ma wspierać technologie 5G oraz NFC.

Trudno wyrokować, czy Surface Duo 2 podzieli los poprzednika i stanie się jedynie ciekawostką dla dziennikarzy technologicznych, czy może podbije rynek i zacznie konkurować z innymi konsumenckimi flagowcami. Prawdopodobnie kluczową rolę odegra oprogramowanie – Surface Duo był w tym zakresie niedopracowany, co skutkowało licznymi błędami i problemami z działaniem. O tym, czy Microsoft wyciągnął z tego wnioski, przekonamy się jeszcze w tym roku.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Tagi: microsoft
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto