A A A

Najbardziej poszukiwani w branży IT i ich zarobki

23 czerwca 2009, 11:33
1,3 tys. ofert od pracodawców z branż związanych z informatyką, telekomunikacją i e-commerce zmieszczono w czerwcu w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl. Przeczytaj, jakich specjalistów najczęściej szukają pracodawcy oraz na jakie zarobki można liczyć w branży IT.
Najbardziej poszukiwani w branży IT i ich zarobki

Wśród ogólnej liczby czerwcowych ofert najwięcej – 30 proc. – skierowanych było do programistów. W 21 proc. ofert poszukiwani byli specjaliści od telekomunikacji, a w 14 proc. spece od technologii internetowych oraz e-commerce. W pozostałych przypadkach pracodawcy poszukiwali handlowców, serwisantów oraz specjalistów baz danych.

Osoby, które znajdą zatrudnienie w branży IT, nie mogą w większości przypadków narzekać na swoje wynagrodzenia. Te są znacznie wyższe niż średnia krajowa, która według wyliczeń GUS w pierwszym kwartale 2009 r. wyniosła 3185,61 zł brutto.

Jak podaje kalkulator płac serwisu infoPraca.pl, programista może liczyć na średnią pensję w wysokości 5 tys. brutto. O 800 zł więcej zarabia administrator sieci. Obydwu przebije jednak stanowisko kierownika projektów informatycznych, które oferuje zatrudnionemu pensję w wysokości 9 tys. złotych brutto.

Pensje zbliżone do średniej krajowej oferowane są grafikom – 3,5 tysiąca zł – oraz serwisantom – 3 tys. zł brutto.

Źródło: Informacja prasowa


Maciej Płochocki PCF
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto