A A A

Najczęściej pobieraną aplikacją w 2021 roku był TikTok

31 grudnia 2021, 10:00
Nowy raport pokazuje zainteresowanie apkami w mijającym roku na całym świecie.
Najczęściej pobieraną aplikacją w 2021 roku był TikTok

656 mln pobrań

Portal Apptopia przygotował raport pokazujący, które aplikacje cieszyły się największym zainteresowaniem w kończącym się roku. Niekwestionowanym liderem jest TikTok, który zanotował 656 mln pobrań na całym świecie.

Kolejne miejsca zajmują mobilne wersje serwisów społecznościowych – Instagrama (pobrany 545 mln razy) i Facebooka (416 mln) – oraz komunikatory WhatsApp (395 mln) i Telegram (329 mln). W pierwszej dziesiątce znalazł się także Snapchat (327 mln pobrań), Zoom (300 mln) i Spotify (203 mln).

Raport pokazuje też liderów według kategorii. Najczęściej pobieraną aplikacją rozrywkową był Netflix (na drugim miejscu znalazł się YouTube), wśród aplikacji zakupowych liderem jest Shopee (za nim znalazł się Shein, Amazon nie zmieścił się w pierwszej trójce), wśród podróżniczych – Mapy Google, a muzycznych – Spotify. Wśród gier największą popularnością cieszył się Subway Surfer.

W zestawieniu uwzględniono pobrania ze sklepów Apple App Store i Google Play.

Więcej szczegółów na temat rankingu można znaleźć tutaj.

fot. Saulo Mohana – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto