A A A

Najdroższy Mac Pro kosztuje 90 tys. zł

2 stycznia 2014, 09:11
Ile trzeba zapłacić za komputer Apple. W ekstremalnym przypadku, czyli za najnowszego Mac Pro z wszystkimi dodatkami - prawie 100 tys. zł.
Najdroższy Mac Pro kosztuje 90 tys. zł

Ile trzeba zapłacić za komputer Apple. W ekstremalnym przypadku, czyli za najnowszego Mac Pro z wszystkimi dodatkami - prawie 100 tys. zł.

Nowe Maki Pro to maszyny stworzone z myślą o profesjonalistach. Wyposażone są w procesory Intel Xeon, układy graficzne AMD FirePro oraz pamięć masową z magistralą PCI-e, która zapewnia płynne działanie nawet podczas najbardziej wymagających zadań.

Jak nietrudno się domyślić, stacjonarne "tuby" Apple nie należą do komputerów tanich. Podstawowa wersja Maka Pro wyceniona jest na 13 299 zł, podczas gdy za mocniejszy model trzeba zapłacić 17 499 zł. Przerażające są jednak ceny rozbudowy komputerów. Na zakup najbogatszej wersji Maka Pro (m.in. z monitorem 4K i zewnętrzną pamięcią masową Thunderbolt) trzeba zapłacić 87 599 zł!

90 tys. zł za komputer stacjonarny z monitorem - w takiej cenie można kupić około 22 niezłe pecety z dobrym monitorem każdy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
krzysiek.1980
krzysiek.1980
2 stycznia 2014, 16:01
Mac Pro to z założenia maszyna która ma na siebie zarabiać, więc klienci się znajdą, choćby wytwórnie filmowe i muzyczne, które pracują właśnie na takim sprzęcie. Klienci indywidualnie go nie kupią bo po 1 cena jest zaporowa a po drugie zwyczajnie nie wykorzystają takiej mocy do zastosowań domowych...
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto