A A A

Najlepsi studenci Polski - finały krajowe Imagine Cup 2013

5 kwietnia 2013, 07:48
Najlepsi studenci Polski - finały krajowe Imagine Cup 2013

Zwycięską drużyną krajowego finału konkursu technologicznego dla studentów, Imagine Cup został zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Na początku lipca będą oni reprezentować Polskę na finałach światowych.

Studenci konkurowali ze sobą w trzech głównych kategoriach. Były to kolejno „Gry”, w którym uczestnicy tworzą gry na platformy Windows (PC lub tablet), Windows Phone, Xbox albo sensor Kinect. „Innowacje”, czyli kategorii skupiające innowacyjne i przełomowe projekty stworzone przy pomocy technologii oraz narzędzi Microsoft. Ostatnia kategoria to Projekty Społeczne – te przedsięwzięcia mają na celu ulepszanie globalnych problemów świata przy użyciu innowacyjnych technologii. Zwycięski zespół startował w kategorii innowacje.

Projekt o nazwie Multiboard to platforma pozwalająca na udostępnienie i uruchomienie gier planszowych w wersji elektronicznej. Uruchomienie gry odbywa się na wielu połączonych ze sobą urządzeniach mobilnych takich jak tablety i smartfony. Połączone urządzenia mobilne tworzą multimedialne i interaktywne środowisko dla graczy. Jednolity standard opisu gier pozwala szybko i tanio przenosić popularne gry oraz tworzyć nowe. Członkami zwycięskiego zespołu są Tadeusz Makuch, Aleksandra Olejniczak, Stefania Tempłowicz, Bartosz Matuszewski, a mentorem poznańskich studentów - Zbigniew Paszkiewicz.

Imagine Cup jest największym na świecie konkursem technologicznym dla studentów. Konkurs co roku gromadzi tysiące pasjonatów, którzy zamieniają marzenia i pomysły w projekty i rozwiązania odnoszące się do konkretnych problemów naszych czasów. Imagine Cup jest częścią globalnej inicjatywy Microsoft YouthSpark, która ma na celu wsparcie 300 milionów młodych osób w ciągu trzech lat.

Uczestnicy konkursu tworzą projekty technologiczne, adresując wymienione w Milenijnych Celach Rozwoju Narodów Zjednoczonych realne problemy, z jakimi borykamy się w skali świata, państw i regionów. W wyniku wieloetapowych eliminacji oraz finałów na poziomie poszczególnych krajów, wyłonieni zostają finaliści, którzy biorą udział w wieńczącym całoroczny konkurs finale światowym. Finały światowe są wielkim świętem innowacji oraz technologii i każdego roku odbywają się w innym miejscu na świecie. W roku 2010 to Warszawa gościła światowe finały Imagine Cup. W tym roku najlepsi uczestnicy będą mogli zmierzyć się ze sobą o nagrody z najwyższej w historii konkursu puli wynoszącej 300 000 USD w Petersburgu.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto