A A A

Najmniejsza na świecie bezprzewodowa karta sieciowa

24 lipca 2014, 10:00
EDIMAX Technology wprowadził na rynek bezprzewodową kartę sieciową EW-7711MAC. Jest to najmniejszy na świecie adapter AC450, pracujący w paśmie 5GHz.
Najmniejsza na świecie bezprzewodowa karta sieciowa

Z adaptera mogą skorzystać nie tylko posiadacze komputerów Mac, ale także właściciele laptopów i ultrabooków z systemami stworzonymi przez Microsoft. Oprócz kompatybilności z MacOS 10.6~10.9 rozwiązanie jest bowiem zgodne również z platformami Windows XP/Vista/7/8/8.1.

Niezwykle małe wymiary urządzenia (zaledwie 6,6 x 17 x 19 mm i tylko 3 gramy wagi!) sprawiają, że staje się ono praktycznie niezauważalnym elementem obudowy, umożliwiającym rozbudowę komputera o szybkie i wydajne połączenie w mało obciążonym paśmie 5GHz. Adapter nie ogranicza ruchów, nie przeszkadza w transporcie i nie odstaje od portu USB, przez co minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia.

Karta sieciowa EDIMAX EW-7711MAC umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z prędkością do 433Mb/s. Oznacza to, że dzięki niej użytkownik może nawet trzykrotnie zwiększyć szybkość swojego połączenia Wi-Fi w porównaniu z poprzednim standardem sieci - 802.11n. Rozwiązanie to jest idealne do przesyłania filmów w jakości HD, gier online czy innych aplikacji wymagających dużej przepustowości łącza.

Adapter oferuje szyfrowanie połączeń we wszystkich dostępnych standardach: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2 oraz WPS. Instalacja urządzenia jest bardzo intuicyjna i trwa kilkanaście sekund.

Główne zalety i funkcje produktu:

  • Małe wymiary (najmniejsza bezprzewodowa karta sieciowa USB AC450 5GHz na świecie);
  • Prędkość przesyłania danych do 433Mb/s w paśmie 5GHz;
  • Design integralny z rozwiązaniami Apple;
  • Przyjazny kreator konfiguracji.

Cena i dostępność:

Bezprzewodowa karta sieciowa EW-7711MAC jest dostępna w sprzedaży od lipca 2014 roku w sugerowanej cenie detalicznej 69 PLN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto