A A A

Najmniejszy lokalizator fotoradarów

4 czerwca 2009, 13:57
Inforad K1 to niewielkie urządzenie wyposażone w odbiornik GPS oraz zapisaną w pamięci bazę lokalizacji fotoradarów. Ma ułatwiać życie kierowcom, ostrzegając ich o zbliżaniu się do miejsca, w którym znajduje się fotoradar.
Najmniejszy lokalizator fotoradarów

Niewielkie gabaryty urządzenia ułatwiają jego montaż na desce rozdzielczej samochodu. Inforad K1 nie musi być w zasięgu wzroku kierowcy – brak w nim jakiegokolwiek ekranu LCD. O zbliżaniu się do miejsca, w którym znajduje się fotoradar, kierowca jest ostrzegany sygnałami świetlno-dźwiękowymi generowanymi przez urządzenie i wysyłanymi z wbudowanego głośniczka oraz poprzez diody na obudowie.

K1 Inforad - urządzenie ostrzegające o fotoradarach

Oczywiście ze względu na wykorzystanie technologii GPS urządzenie powinno być w taki sposób umieszczone, by miało dostęp do łączności satelitarnej. Schowanie urządzenia w schowku uniemożliwi nawiązywanie połączeń z satelitami GPS i w rezultacie efektywną pracę urządzenia.

Inforad K1 jest już dostępny w polskich dużych sieciach handlowych i hipermarketach. Cena: ok. 200 zł.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto