A A A

Najnowszy Firefoks ma być bardziej stabilny - wydano aktualizację

23 czerwca 2010, 09:13
Najnowszy Firefoks ma być bardziej stabilny - wydano aktualizację

Mozilla wydała wczoraj zbiór dziewięciu poprawek dla Firefoksa 3.6 i 3.5. Sześć z nich jest oznaczonych jako krytyczne.

Tym razem jednak to nie poprawki cieszą się największym zainteresowaniem opinii publicznej. Wraz z aktualizacją zaimplementowano w Firefoksie moduł chroniący przed wyłączaniem się przeglądarki, gdy jedna z wtyczek przestanie działać. Wśród wspieranych obecnie dodatków są: Adobe Flash, Apple Quicktime i Microsoft Silverlight. Kolejne mają być obsługiwane w następnych wersjach przeglądarki. Funkcja ta powstała w związku ze skargami użytkowników, którzy, po zainstalowaniu rozszerzeń, narażeni byli na ich częste awarie. „Kiedy jedna z wtyczek przestanie działać, użytkownicy mogą nadal korzystać z przeglądarki – wystarczy jedynie odświeżyć stronę. Testy beta wersji 3.6.4 pokazały, że nowy moduł w dużym stopniu obniża liczbę awarii przeglądarki, szczególnie w trakcie grania w gry online i oglądania filmów” – pisze na swoim blogu Christian Legnitto.

Poprawki dla przeglądarek Mozilli dystrybuowane są w ramach automatycznych aktualizacji, dokonywanych w trakcie uruchamiania programu. Osoby, które wyłączyły tę opcję, mogą je pobrać w opcjach przeglądarki.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto