A A A

Najpopularniejsza aplikacja do nauki języków zarabia krocie

30 czerwca 2021, 11:10
Duolingo, opracowane przez firmę z Pittsburgha, zarobiło w ciągu pierwszego kwartału tego roku 55,4 miliona dolarów.
Najpopularniejsza aplikacja do nauki języków zarabia krocie

Firma wkrótce zadebiutuje na giełdzie

Duolingo oferuje 95 kursów w 38 różnych językach – od najczęściej używanych na świecie, takich jak hiszpański, francuski i włoski, po języki zagrożone, takie jak hawajski, navajo i gaelicki szkocki. Bezpłatny portal internetowy do nauki języka angielskiego opiera się na systemie grywalizacji, a nauka z nim jest po prostu wciągająca.

W przeciwieństwie do większości zajęć językowych, w przypadku których podstawą jest nauka na pamięć, Duolingo oferuje stałą interakcję. Użytkownicy odpowiadają na pytania wielokrotnego wyboru i uzupełniają zdania, wpisując odpowiedzi, a także ćwiczą zwroty, mówiąc do mikrofonu. Jeśli odpowiedzą niepoprawnie, aplikacja pokazuje, gdzie popełnili błąd.

Twórcami bijącego rekordy popularności narzędzia są Luis von Ahn i Severin Hacker. Obaj panowie byli związani z wydziałem informatyki na Uniwersytecie Carnegie Mellon. Kilka lat temu Hacker użył Duolingo do nauki hiszpańskiego, aby móc posługiwać się tym językiem podczas podróży do Gwatemali na ślubi Von Ahna. Opierając się tylko na lekcjach z aplikacji, poruszał się po lotnisku, hotelu i restauracjach, czytał gazetę i ostrzył włosy. – Wystarczyło tylko dziesięć minut z Duolingo dziennie – mówi.

Oprócz podstawowej platformy do darmowej nauki języków, firma oferuje również Duolingo English Test, przystępną cenowo i wygodną opcję certyfikacji językowej akceptowaną przez ponad 2000 uniwersytetów i instytucji na całym świecie. W ubiegłym roku aplikacja była najbardziej dochodowym oprogramowaniem w kategorii Edukacja w Google Play i App Store.

fot. Duolingo


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto