A A A

Najszybsza na świecie karta microSD UHS-I o pojemności 1TB

28 lutego 2019, 07:10
Podczas imprezy Mobile World Congress firma Western Digital zaprezentowała najszybsza na świecie kartę UHS-I microSD flash o pojemności 1 TB – model 1TB SanDisk Extreme UHS-I microSDXC.
Najszybsza na świecie karta microSD UHS-I o pojemności 1TB

Dzisiejsze smartfony i aparaty fotograficzne sprawiają, że możemy rejestrować treści najwyższej jakości w dowolnym miejscu i warunkach - wykorzystując do tego np. kilka obiektywów jednocześnie, tryb burst czy rozdzielczość 4K. Aby wszystkie te materiały były zapisywane odpowiednio szybko i mogły być bezpiecznie przechowane, Western Digital wciąż rozwija swoje zaawansowane rozwiązania, pozwalające na zapisywanie i udostępnianie treści wysokiej rozdzielczości - zarówno użytkownikom domowym, chcących uwiecznić ważne momenty w ich życiu, jak i profesjonalistom.

Nowa karta została zaprojektowana z myślą i zapisywaniu i kopiowaniu ogromnych ilości plików multimedialnych szybciej niż kiedykolwiek wcześniej - 1TB SanDisk Extreme UHS-I microSD oferuje transfery sięgające 160MB/s. Oznacza to, że karta zapewni użytkownikom możliwość przesyłania plików o połowę szybciej niż w przypadku dostępnych obecnie na rynku standardowych kart UHS-I microSD. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w niej autorskiej technologii flach firmy Western Digital

Nowe kary SanDisk Extreme będą również dostępne w wersji o pojemności 512GB i będą zgodne ze specyfikacją A2 (co pozwoli na błyskawiczne uruchamianie zapisanych na nich aplikacji). Karty 1TB oraz 512GB SanDisk Extreme UHS-I microSD można już zamawiać - w ramach przedsprzedaży - na stronie producenta. W kwietniu pojawią się one również u wybranych partnerów handlowych. Ceny ustalono na - odpowiednio 449.99 oraz 199.99 USD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
dawidsab
28 lutego 2019, 07:57
Witam! Ale cóż z tego, że powstają takie karty, skoro na chwilę obecną prawie nigdzie ich nie wykorzystamy, gdyż najczęściej z kart micro-SD korzystamy w smartfonach, a obecnie chyba żaden nie obsługuje micro-SD do 1TB? :oczy:
Najnowsze aktualności

Sharp AQUOS R3 ma trafić do Europy
22 maja 2019
Sharp planuje wprowadzić na europejski rynek najnowszy smartfon Sharp AQUOS R3. Co potrafi ten model? Model AQUOS R3, który w Japonii...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto