A A A

Najszybszy gamingowy router WiFi

3 października 2018, 13:30
Firma Razer ogłosiła premierę Razer Sila – wysokiej klasy routera WiFi zaprojektowanego z myślą o użytkownikach domowych, poszukujących urządzeń zoptymalizowanych pod kątem grania, streamowania i pobierania treści multimedialnych.
Najszybszy gamingowy router WiFi

Razer Sila to technologie, które zapewnią graczom w ich domach oraz biurach najszybsze i najstabilniejsze połączenie WiFi. W ich skład wchodzą Razer FasTrack, Multi-Channel ZeroWait DFS oraz wsparcie dla sieci typu Mesh z backhaulem. Konfiguracja i zarządzanie za pomocą aplikacji mobilnej sprawia, że instalacja i użytkowanie Sila jest wyjątkowo proste i szybkie.

Razer FasTrack to autorski silnik QoS, służący do inteligentnego zarządzania ruchem w sieci. Dzięki zastosowaniu głębokiej inspekcji pakietów oraz technologii uczenia maszynowego, FasTrack pozwala użytkownikom na priorytetyzację ruchu w oparciu o aplikacje lub różne typy urządzeń - od telefonów komórkowych i inteligentnych telewizorów po laptopy, komputery stacjonarne i konsole. Router wykrywa konsole PlayStation, Xbox oraz Switch, co pozwala użytkownikom na łatwe dostrojenie swojej sieci tak, aby granie lub streamowanie było zawsze płynne. Razer FasTrack oferuje również możliwość włączenia za jednym dotknięciem trybu gamingowego, który automatycznie przydzieli odpowiednią przepustowość łącza dla gier mobilnych.

Opatentowana technologia Multi-Channel Zero-Wait DFS, którą wbudowano w Razer Sila, odpowiednio zarządza kanałami tak, aby unikać nadmiernego ruchu w sieci i utrzymywać najwyższą prędkość dla najbardziej wymagających aplikacji, bez przestojów, zawieszeń i utraty połączeń.

Razer Sila pozwala również na pracę w zaawansowanych sieciach typu mesh. Dwie lub więcej jednostek można łączyć w celu zapewnienia płynnego i szybkiego zasięgu WiFi na obszarach o powierzchni do 6000 stóp kwadratowych (dwa urządzenia) lub o powierzchni (wielopiętrowej) ponad 6000 stóp kwadratowych, w przypadku użycia trzech jednostek Sila. Jako router Tri-band, Razer Sila posiada łącza 5 GHz typu backhaul oraz niezależne fronthaul, które działają równocześnie na maksymalnie 4 kanałach DFS, co dodatkowo zmniejsza zakłócenia i przeciążenie sieci.

Razer Sila został opracowany we współpracy z Ignition Design Labs - firmą technologiczną i inżynieryjną założoną przez byłych pracowników Qualcomm i Broadcom. Ignition Design Labs dało się poznać dzięki wprowadzaniu na rynek wielokrotnie nagradzanego routera WiFi - Portal Smart.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Microsoft: promocja dla piratów
7 grudnia 2021
Koncern z Redmond proponuje nawet 50 proc. rabatu na subskrypcję pakietu Microsoft 365 osobom, które zrezygnują z używania nielegalnych wersji...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto