A A A

Najszybszy i podkręcony

29 października 2008, 15:50
Najszybszy i podkręcony

Firma Diamond wzbogaciła swoją ofertę kart graficznych o nowy bardzo wydajny model Radeon HD 4870 X2 XOC. Karta ma fabrycznie podwyższone parametry pracy w stosunku do nominalnych ustawień charakterystycznych dla tego typu układów.

Nowy model jest kartą wyposażoną w dwa najszybsze obecnie układy graficzne firmy AMD/ATI - RV770. Łączna liczba procesorów strumieniowych (shaderów) w opisywanym modelu wynosi aż 800. Choć firma Diamond zastosowała topowe układy graficzne, inżynierowie postanowili pójść dalej i jeszcze dodatkowo podkręcili kartę.

Model HD 4870 X2 XOC jest wyposażony w 2 GB szybkiej pamięci GDDR5, komunikującej się z układami graficznymi przez szybki, 256-bitowy interfejs pamięciowy. Układy pamięci pracują z częstotliwością 3900 MHz. Jest to o 300 MHz więcej niż nominalne parametry dla referencyjnego modelu Radeona HD 4870 X2. To nie wszystko - również i główne procesory graficzne RV770 podkręcono z nominalnych 750 MHz do 800 MHz.

Karta, wyposażona w dwa złącza DVI, jest przystosowana do najnowszej wersji DirectX-a - 10.1, a także technologii CrossFireX umożliwiającej podłączenie kilku kart graficznych do jednego komputera. Bardzo wysoka moc obliczeniowa tej karty wymaga także mocnego zasilania, nie dziwi zatem obecność dwóch dodatkowych złączy PCIe. Producent wycenił swój produkt na kwotę stanowiącą równowartość 575 dolarów.

Źródło: TechConnect


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto