A A A

Największe media społecznościowe zmuszone do otworzenia biur w Rosji

2 lipca 2021, 12:00
Nakaz wynika z ustawy podpisanej 1 lipca przez Władimira Putina.
Największe media społecznościowe zmuszone do otworzenia biur w Rosji

Nowe prawo

1 lipca Władimir Putin podpisał ustawę nakazującą największym mediom społecznościowym utworzenie oddziału lub otwarcie biura w Rosji. Alexandr Hinsztejn, szef polityki informacyjnej i komisji do spraw IT Dumy Państwowej (izby niższej parlamentu rosyjskiego), ogłosił, iż nadchodzące prawo obowiązuje portale, których liczba użytkowników pochodzących z Rosji wynosi co najmniej pół miliona dziennie.

Platformy muszą również utworzyć konto na stronie internetowej centralnego serwisu nadzoru komunikacji, informacji i mediów (zwanego Roskomnadzorem). Firmy, które nie spełnią wymagań nadchodzącej ustawy (wchodzącej w życie w 2022 r.), spotkają kary takie jak zakaz zamieszczania reklam w ich serwisach.

 

Walka z mediami

Podpisanie ustawy przez Putina jest kolejnym krokiem ograniczającym w Rosji swobodę działania mediów społecznościowych, które często wykorzystywane są przez opozycjonistów do komunikacji i działań antyrządowych, takich jak planowanie protestów. Niedawno za nieusunięcie treści uważanych przez rosyjskie władze za nielegalne, wezwania do sądu otrzymały Facebook, Google, Telegram i Twitter.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
2 lipca 2021, 13:00
Czyżby chcieli podstawić swoich agentów?
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto