A A A

Największy mikroblog w Chinach ma już 200 milionów użytkowników

18 sierpnia 2011, 15:18
Największy mikroblog w Chinach ma już 200 milionów użytkowników

Popularny serwis społecznościowy używany głównie przez obywateli Chin Weibo.com przekroczył granicę 200 milionów użytkowników.

Chiński odpowiednik Twittera podczas mającej niedawno miejsce katastrofy superszybkich pociągów, w wyniku której zginęło 40 osób zanotował miliony wiadomości przesyłanych pomiędzy użytkownikami. W dużej mierze krytykowały one reakcję rządu, który po zdarzeniu zamierza spowolnić rozwój programu superszybkich kolei.

Serwis ruszył dwa lata temu i stał się online’owym fenomenem, z liczbą zarejestrowanych użytkowników przekraczającą 200 milionów. Chiny, które mogą się pochwalić największą na świecie liczbą internautów wynoszącą 485 milionów, nieustannie starają się kontrolować poczynania swoich obywateli w internecie. Rządzący stosując cenzurę, często blokują nieodpowiadające im treści polityczne.

Weibo jest jak do tej pory największym serwisem społecznościowym w Państwie Środka. Portal jest trzecim najbardziej popularną stroną internetową w Chinach po wyszukiwarce Baidu oraz QQ.com – serwisie komunikatora internetowego, pełniącego również rolę serwisu informacyjnego.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto