A A A

Napisy na żywo coraz bliżej

12 czerwca 2020, 09:25
W testowej wersji przeglądarki Chrome można już włączyć opcję ułatwiającą surfowanie w sieci osobom głuchym i niedosłyszącym.
Napisy na żywo coraz bliżej

Eksperymentalne desktopowe wydanie Chrome'a

Podczas ubiegłorocznej konferencji Google I/O przedstawiciele koncernu z Mounatain View zapowiedzieli, że w systemie Android pojawi się funkcja generowania na żywo napisów towarzyszących klipom wideo i innym materiałom, którym towarzyszy ścieżka dźwiękowa z zapisem mowy. Takie udogodnienie ułatwia surfowanie w sieci osobom z upośledzeniem słuchu.

 

Pora na desktopy

Od ponad miesiąca wiadomo, że funkcja generowania napisów na żywo zostanie dodana także do desktopowej wersji przeglądarki Chrome. Można ją już wypróbować w eksperymentalnym wydaniu browsera (Canary).

Aby włączyć automatyczne generowanie napisów, w pasku adresu należy wpisać frazę chrome://flags i odnaleźć flagę Live Captions. Po jej uaktywnieniu i zrestartowaniu przeglądarki trzeba przejść do ustawień i w sekcji Ułatwienia dostępu włączyć opcję Napisy na żywo.

Generator napisów działa z dowolnymi multimediami z nagraniem głosu – można wypróbować go dla filmów z Instagrama, YouTube'a, Twittera itp.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto