A A A

Następca formatu Blu-ray

17 maja 2015, 14:00
Jeszcze w tym roku na półkach ma pojawić się następca popularnego formatu Blu-ray. Ultra HD Blu-ray umożliwi sprzedaż filmów w jakości 4K.
Następca formatu Blu-ray

Nośnik Ultra HD Blu-ray umożliwi sprzedaż filmów w rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli ("W jakości 4K" - jak zwykło się to określać). Format ma także wspierać standardy audio kina domowego nowej generacji - prawdopodobnie będzie to DTS: X oraz Dolby Atmos. Jedna płytka UHD Blu-ray może pomieścić 66 GB lub 100 GB (obecnie płyta Blu-ray pomieści 25 GB lub 50 GB).

Oficjalny debiut standardu UHD Blu-ray oznacza, że producenci elektroniki wreszcie mogą przygotować i wprowadzić na rynek odtwarzacze obsługujące nowy format. Nowy sprzęt będzie oczywiście współpracował z materiałami zapisanymi na nośnikach Blu-ray oraz DVD.

Sugerowana cela płyt Ultra HD Blu-ray nie jest znana. Trudno także ocenić, ile będą kosztowały same odtwarzacze.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
pilot67
17 maja 2015, 23:01
Jeszcze nie zdążyłem nabyć odtwarzacza bluray, a już mi mówicie, że jest coś nowszego na horyzoncie. W sumie to dobra wiadomość - poczekam następne 3 lata na rozwój wypadków. W końcu Japończycy już testują 20K.
Najnowsze aktualności
6G według Samsunga
16 lipca 2020
Koreański producent elektroniki ma własną wizję sieci łączności kolejnej generacji.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto