A A A

Nastolatki wysyłają intymne zdjęcia

12 grudnia 2008, 11:26
Z badań NCTUP (National Campaign to Prevent Teen and Unplanned Pregnancy) wynika, że około 20% badanych nastolatków wysłało przez internet swoje rozebrane zdjęcia. W grupie badań znalazły się osoby w wieku od 13 do 19 lat.
Nastolatki wysyłają intymne zdjęcia

Z raportu wynika, że 22% chłopców i 18% dziewcząt chociaż raz wysłało do innej osoby swoje intymne zdjęcia. Z grupy objętej badaniem 39% internautów przyznało także, że wysyła wiadomości o charakterze seksualnym, a 49%, że takie wiadomości otrzymało.

Podczas badań często padało stwierdzenie, że wysłanie takich wiadomości jest rewanżem za otrzymywanie podobnych fotografii. Najczęstszą przyczyną wysyłania intymnych zdjęć jest u 51% dziewczyn presja ze strony chłopaka (u chłopców tym samym powodem jest jedynie 18%). Jednocześnie 22% badanych przyznaje, że w globalnej sieci zachowuje się śmielej niż w rzeczywistości, a 38% twierdzi, że wysłanie rozebranej fotografii ułatwia zdobycie kobiety/mężczyzny.

Ankietę przeprowadzono także w grupie 627 młodych dorosłych, w wieku od 20 do 26. Okazało się, że takie zachowania nie zdarzają się wśród nich tak często.

 

Źródło: NCTUP


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto