A A A

Negocjacje na linii Google - Chiny dobiegają końca

12 marca 2010, 09:19
Negocjacje na linii Google - Chiny dobiegają końca

Wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie zakończą się negocjacje firmy Google z chińskim rządem ws. wypracowania porozumienia, które miałoby gwarantować poprawną współpracę na linii koncern  z Mountain View - Państwo Środka.

Przypominamy, że konflikt między Google a Chinami rozpoczął się w styczniu, kiedy to Google i inne amerykańskie firmy stały się celem ataków, które pochodziły właśnie z Chin. Cyberprzestępcy wykradli wówczas kod źródłowy i doszło do włamań na skrzynki pocztowe Gmail, należące do osób walczących o prawa człowieka w Chinach. Koncern zapowiedział, że wycofa się z tamtejszego rynku, gdyż nie ma zamiaru pomagać władzom w cenzurowaniu internetu.

Od kilku miesięcy obie strony prowadzą negocjacje mające na celu wypracowanie wspólnego stanowiska, które pozwoliłoby na dalszą współpracę. Przy okazji dyrektor generalny Google, Eric Schmidt zaznaczył, że "dyskusje odbywają się między Google a rządem chińskim, nie rządem amerykańskim". Nieoficjalnie mówi się, że rozmowy powoli dobiegają końca i już niedługo okaże się, co ustalono.

Trudno ocenić, co przyniesie ostateczne rozstrzygnięcie, ale wydaje się, że obie strony mają zbyt dużo do stracenia, by definitywnie zerwać współpracę.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto