A A A

Neon, czyli sztuczny człowiek według Samsunga

31 grudnia 2019, 15:20
Koreańczycy chcą zaprezentować podczas targów CES 2020 sztucznego człowieka. Wygląda na to, że przyszłoroczna impreza będzie naprawdę ciekawa.
Neon, czyli sztuczny człowiek według Samsunga

Ostatnie godziny starego roku to dobry moment, w którym warto już wypatrywać zbliżających się targów CES 2020. 7 stycznia 2020 r. Samsung ma zapowiedzieć intrygujący projekt o nazwie Neon. I jak się okazuje, nie będzie to nowy gadżet, a...sztuczny człowiek.

Nie do końca wiemy jeszcze, co kryje się za tym hasłem. W tym momencie firma zaprzecza, że chodzi tu o zwykłego asystenta głosowego przypominającego Bixbiego. Gigant nie planuje konkurować z liderami tego rynku – Asystentem Google'a, Aleksą czy Siri. Istotą nowego narzędzia będzie możliwość komunikacji w kilku różnych językach – grafiki promocyjne sugerują że będzie to hiszpański, angielski i chiński.

Jak mówią przecieki, Neon ma być rodzajem sztucznej inteligencji, która będzie miała ludzki wizerunek. Dzięki temu będzie on mógł być kompanem do porozmawiania, z którym użytkownik stworzy głębszą więź niż ze zwyczajnym głosem. Do komunikacji najprawdopodobniej będą służyć też gesty.

Neon nie jest jedyną nowością, jaką koncern zamierza zaprezentować podczas targów CES. Pokaźną listę zapowiadanych gadżetów firma ujawniła wczoraj.

fot. Samsung


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Obudowa Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP
27 marca 2020
Nowa konstrukcja Chiefteca jest wykonana z aluminium i szkła hartowanego. Zabezpiecza podzespoły przed wnikającym do wnętrza kurzem.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto